Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

List rozwodowy

Rok temu – może mniej, może więcej – gdzieś między dniami spokojnymi pojawił się problem. Zawył Internet, zahuczały tysiące kilometrów światłowodów, klawiatury, które normalnie leniwie dukały swe literki, zapaliły się ogniem prawdziwej pasji a właściwie to nienawiści.

Dobre Programy wprowadziły dumnie nazwanego Asystenta Pobierania. Stało się. Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj, albo może przed wczoraj. Właściwie to nie pamiętam tego dnia, bo nie kłopotałem sobie tym głowy. Ekipa DP – którą znam osobiście i czcze i wielbię i razem z nimi nie jedną noc spędziłem z piwem czy bez – poradziła sobie całkiem nieźle. Zwarła swoje cztery litery, przyjęła flejm, ukorzyła odrobinę trochę głowę pstrykając jednak w nos tych, którzy hejtowali mocno. Wprowadzono przyciski pobierania bezpośredniego, wprowadzono pobieranie bezpośrednie po zalogowaniu – jednym słowem zrobiono ukłon w stronę tych, którzy głos podnieśli i byli oburzeni. Reszta, ta której to było obojętne, żyła w nieświadomości i przekonaniu, że tak właśnie ma być i tak właśnie było. Rozwiązanie idealne.

Bo tak musiało być.

Asystent pobierania – wszyscy o tym wiemy – był złem koniecznym. Taką teodyceą – w perspektywie małej był czymś ohydnym, gardzonym. Patrząc na niego tylko jako na asystenta, który doinstalowywał toolbara i był dodatkowym krokiem dla zaawansowanych użytkowników można rzecz, że była to niezwykła nikczemność, policzek wymierzony w geeków a także bardziej kumatych użyszkodników. Ale poznając coraz to kolejne elementy układanki i wysłuchując w spokoju różnych argumentów można było zrozumieć, że ideowo podłość ta była uzasadniona i w większym obrazie nie była zła, nawet wydawało się, że mogła (zgodnie z ideą teodycei) generować pewną ewolucję, postęp. Wielokrotnie mówiło się o dodaniu nowych funkcjonalności, o koszyku pobierania, o updejtach itd. itp.

Miało być tak pięknie.

Więc ucichło.

Do dnia wczorajszego. Klawiatury ponownie zapłonęły, ktoś w Internecie ponownie się mylił i trzeba było przeprowadzić kolejną wyprawę krzyżową. Niestety tak jak w przypadku tej drugiej przeciwko muzułmanom: oni, czyli ci podnoszący głos przeciw nowemu asystentowi pobierania, który instaluje tym razem nielubiany przez nikogo pasek Delta, odnieśli póki co klęskę.

Ku memu ogólnemu zaskoczeniu.

O.

Sam najbardziej byłem zaskoczony faktem, że (musiałem to wcześniej przegapić) za asystenta odpowiada zewnętrzna firma. Wiadomo, czasem tak bywa, nie każdy może sobie pozwolić na stworzenie takiego oprogramowania, które wcale nie jest łatwe w utrzymaniu i kontroli. Nie mniej oddając coś takiego w ręce firmy zewnętrznej musiało to prędzej czy później doprowadzić właśnie do czegoś takiego. Do sytuacji, w której DP stanie przed faktem dokonanym i nic nie będzie mogło zrobić. Ekipa rządząca póki co zwarła szyki i działa sprawnie reagując krótko (a raczej długimi wpisami) udając, że spływa po nich jak po kaczce. Nie spływa. Inaczej nie wyglądało by to właśnie tak.

Umówmy się w kilku sprawach – Redakcja na pewno jest poruszona tym tak samo jak my. Niestety nie mogą od tak zareagować gdyż ani nie nabrało to bardzo dużego rozmachu aby ogłaszać jakieś stanowisko na stronie głównej (większy burdel zrobiliśmy sami w stylu viralowym) ani nie jest to na tyle błahe by nie reagować w ogóle. Z tego co rozumiem poprawiono wiele rzecz praktycznie od ręki o czym zostaliśmy poinformowaniu. Decyzje stricte polityczne czyli wybór toolbara to nie jest jednak hop siup i jeden przycisk na panelu sterowania. Wszystko ma swoją bezwładność i przypuszczam, że w ciągu kilkunastu dni sytuacja się rozwiąże na tyle abyśmy dowiedzieli się, jako brać, co się stało i jakie środki zostały przedsięwzięte.

Tak więc póki co tę wyprawę krzyżową drodzy czytelnicy przegrywamy (tak „my” bo mi również wybór paska Delta się nie podoba) bo Ekipa z DP radzi sobie całkiem, całkiem robiąc swoje i zbywając nas w iście stoickim stylu - co jest jedynym wyjściem z sytuacji patrząc na to spokojnie bez emocji. Nie jest mi jednak z tego powodu smutno (w porównaniu do Ludwika VII, który musiał być wkurzony gdy nie zdobył Damaszku) bo mam odrobinę wiary w tych ludzi, gdyż wiem, że są tylko ludźmi. Takimi samymi jak my i gdy opadną już nabuzowane chmury złości i nienawiści wszystko na pewno się wyjaśni.

A opinia o serwisie? Cóż, na pewno jeszcze nie przyszła pora na list rozwodowy. Za to na pewno przyszła pora na przeczekanie kłótni i może za tydzień dwa przeprosimy się wszyscy, zrobimy zbiorowy hug, pochwalimy, ukorzymy, zaklaśniemy, wypijemy wspólnie piwo wspominając stare dobre czasy tuxa35.

To chciałem powiedzieć. Jeśli się nie zgadzacie, chętnie was wysłucham.

PS. Trzecią wyprawę krzyżową organizował Rysio Lwie Serce i o ile nie zdobył Jerozolimy to Akka była jego - to takie ostrzeżenie droga Redakcjo. Historia lubi się powtarzać. (Resztę tej wyprawy przemilczę ;p ) 

inne

Komentarze

0 nowych
MaXDemage   19 #1 05.07.2013 11:18

[...tu była cięta riposta, ale po co sobie strzępić język na skasowane przez autora komentarze, no nie...]

  #2 05.07.2013 11:25

[...ale o co chozzziii...]

MaXDemage   19 #3 05.07.2013 11:30

[... januszkowi? czy mi?...]

budda86   9 #4 05.07.2013 11:42

Nie zgodzę się, że "Ekipa DP poradziła sobie całkiem nieźle". To znaczy owszem, poradziła, z wyjątkiem jednego szczegółu:

"Sama Delta Search jest nieszkodliwa, można ją łatwo usunąć"

Nie miałem nigdy żadnego kontaktu z tą Deltą, ale z reakcji użytkowników uszczęśliwionych tym cudem wynika jednoznacznie, że Delta Search:

* brutalnie gwałci ustawienia wszystkich przeglądarek (IMHO to nie jest nieszkodliwość),
* nie da się odinstalować za pomocą standardowego dezinstalatora (np. przez Panel Sterowania).

Rozumiem trudną sytuację Redakcji, ale niestety jest to albo niewiedza (na temat oprogramowania, które wciska się własnym użytkownikom), albo kłamstwo.

Jaro070   17 #5 05.07.2013 11:45

[... lubię placki ...]

Jaro070   17 #6 05.07.2013 11:46

@budda86

DobrePorgramy.pl mają w bazie program do usuwania Delty: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html
Usuwanie trwa ~2 minuty.

MaXDemage   19 #7 05.07.2013 11:48

[... zepsułeś takie wspaniałe puste komentarze które pojawiały się w liście ostatnich komentarzy... wstydź się budda, wstydź ...]

@budda86
"Rozumiem trudną sytuację Redakcji, ale niestety jest to albo niewiedza (na temat oprogramowania, które wciska się własnym użytkownikom), albo kłamstwo."

Stawiam na to drugie. Szkoda, że tak wyszło, ale gdzieś tam w głębi to rozumiem. Czasem trzeba robić dobrą minę i już.

FaUst   13 #8 05.07.2013 11:53

@Jaro070
Żeby tylko niektórzy nie ściągnęli tego AdwCleanera razem z Deltą :D

MaXDemage   19 #9 05.07.2013 11:55

@FaUst

Ohhhh ta ironia~

Ave5   8 #10 05.07.2013 11:58

FaUst ma rację, żeby usunąć Deltę można...ściągnąć specjalny program zawierający w asystencie instalator Delty ;P Incepcja ^^

Nie ukrywam że jestem ogólnie przeciwnikiem asystenta w obecnej formie, bo po prostu niczego nie ułatwia żółtodziobom. I nie ukrywam też, żę gdyby działał jak linuksowe repo z apdejtami programów itp, to wtedy dopiero miałby sens.

Autor edytował komentarz.
W_tym_temaciE   5 #11 05.07.2013 12:06

Wspomnianego "Delta Toolbar" NIE da się łatwo usunąć, a już na pewno nie będzie to łatwe dla zielonego użytkownika, który wchodzi sobie na dobreprogramy żeby pobrać jakiś program.
Delta to typowy syf... DP były ostatnim portalem, po którym spodziewałbym się wciskania go niczego nieświadomym userom.

jaredj   11 #12 05.07.2013 12:09

No właśnie - a jaki jest właściwie cel istnienia tego asystenta? Przyznam szczerze, że nigdy nie potrafiłem znaleźć uzasadnienia dla tego czegoś, innego niż wciskanie ludziom dodatkowego stuffu.

xomo_pl   24 #13 05.07.2013 12:12

świetny wpis ;)

  #14 05.07.2013 12:16

Może chcą zwiększyć liczbę korzystających z netfixa. ~Pomocy delta toolbar mnie zaatakował ~Już pomagamy NetFix - Tadatam tadam :D.

MaXDemage   19 #15 05.07.2013 12:24

[...zaskakuje mnie, że dyskusja pod tym wpisem ostatecznie kończy się na jechaniu po Delcie, gdzie jak dla mnie jest ona istotnym elementem tej układanki, ale nie najważniejszym, ale to tylko wg mnie najwyraźniej...]

[... a fakt, że tekst w nawiasach kwadratowych nie idzie do listy komentarzy po prawje stronie jest mega super fajny...]

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #16 05.07.2013 12:27

@Ave5
"FaUst ma rację, żeby usunąć Deltę można...ściągnąć specjalny program zawierający w asystencie instalator Delty ;P Incepcja ^^ "

- rozbawiłeś mnie tym zdaniem :) dzięki ;)


@MaXDemage

bANALnie TrYwiaLIZUJESZ TROCHĘ ! :)

MaXDemage   19 #17 05.07.2013 12:39

@djLeo
Nie. Właśnie sęk w tym, że przyszedłem już na pozamiatane. Jeden wykop, kilka stron na forum, kilkadziesiąt komentarzy i... właściwie co? A i jeszcze jakiś artykuł na WP. Minął jeden dzień roboczy a zrobiliście prawdziwą wyprawę krzyżową, przerzucając się argumentami (dobrze, że nie wyzwiskami).

A ja... hmmm, spojrzałem na to z innej perspektywy. Perspektywy osoby która sama często ma podobne sytuacje i z perspektywy jednego dnia, bez emocji. Czego wy nie potraficie zrobić. Bijecie pianę, grozicie palcami a siedzicie i nabijacie komentarze łapiąc co chwila wodę w usta, że rozumiecie pieniądze, rozumiecie reklamy, rozumiecie nawet AVG toolbar, którego rok temu nikt nie rozumiał, ale Delta to syf.

Poczekajcie, uspokójcie się a zobaczycie że ludzie, którymi jest redakcja, naprawdę nas słuchają - tylko że jest to bezwładna masa która potrzebuje czasu.

Lizustwo? Tia, może... wole nazywać to racjonalizmem, ale jest tam jakaś wolność słowa, więc możesz tak mówić ;p

  #18 05.07.2013 12:41

"nie nabrało to bardzo dużego rozmachu aby ogłaszać jakieś stanowisko na stronie głównej"
Czy aby na pewno? WP, Wykop, kupa stron o crapach typu delta przestrzegająca przed DP. Dla mnie to dość duże echo - zaryzykuję, że ta informacja miała większy zasięg niż DP.

Przede wszystkim to jednak wizerunek DP - dla mnie crap w stylu Delty w asystencie to tak jakby na spotkaniu AA proponowano ludziom uzależnionym od wódki denaturat przesączony przez chleb.

@Jaro070
Tak, usunie parę plików, kluczy z rejestru, może Browser Protector z Dodaj/Usuń. Ale przeglądarek nie przywróci już do poprzedniego stanu. Do Chroma jest dodatek, który część rzeczy zrobi za nas (też nie wszystko), ale pozostałe skutki trzeba usuwać ręcznie.
Pełna i najlepsza instrukcja z http://malwaretips.com ma ponad 10 ekranów długości (x1200).

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #19 05.07.2013 12:46

@MaXDemage

Oj tam oj tam ja napisałem 2 komenty na forum i właściwie tyle. Jakoś specjalnie się tym nie przejmuje, bo nie chce sobie psuć tego pięknego okresu oczekiwania na zlot. W pewnym sensie to mnie nie dotyczy. Ale swoje stanowisko jakieś trzeba zająć.

BTW MAX czy nie prościej po prostu napisać "dajcie nam trochę czasu? pracujemy nad rozwiązaniem" lub coś w tym stylu.

Zresztą zlot się zbliża czas miłości i spokoju ducha ;)

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #20 05.07.2013 12:53

Wiesz co MAx deMAGE, tak nawiasem mówiąc, to chyba tutaj nawet nie chodzi o tę Deltę, tylko o to, że ludzie są trochę rozgoryczeni, czują się pomijani i ignorowani. Zwłaszcza Ci którzy są tutaj od dłuższego czasu.

Autor edytował komentarz.
Szuri21   17 #21 05.07.2013 12:58

Gadacie o tych kompletnie zielonych i niekumatych użytkownikach broniąc ich, a tym czasem zapominacie, że oni mają już poinstalowane kilka innych toolbarów, nie koniecznie z Akcji Asystent Pobierania DP.

rgabrysiak   14 #22 05.07.2013 13:26

@DjLeo
Nie da się ukryć, że kiedyś interakcja na linii użytkownicy - redakcja wyglądała inaczej. Nie wnikam czy to z powodu większych obowiązków redakcji czy z jakiegokolwiek innego powodu teraz wygląda to jak wygląda.

Po części trochę rozumiem to całe zamieszanie z asystentem, rozumiem taką a nie inną reakcję społeczności, ale powoli to wszystko zaczyna się wymykać spoza kontroli.
Na forum najpierw pojawiły się zarzuty po adresem redakcji, później stali użytkownicy zaczęli się kłócić między sobą. Komu to potrzebne?

Powtórzę to, co napisałem na forum:
"Tworzymy naprawdę niezłą społeczności i szkoda abyśmy przez taką sprawę mieli się dzielić."

Autor edytował komentarz.
MaXDemage   19 #23 05.07.2013 13:29

@rgabrysiak
Sam bym tego lepiej nie ujął.

ichito   11 #24 05.07.2013 13:31

@Szuri21
Za przeproszeniem - nie pieprz, bo gadasz głupoty, a Twoje słowa mogą maksymą dla wszelkiej maści złodziei i oszustów "kradną inni, to dlaczego nie ja?"...odnosi się to również do twojego komentarza na moim blogu.

Autorze tekstu...ponoć pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł i z tej luzackiej perspektywy można faktycznie się niczym nie przejmować...jest jednak problem, bo na tym portalu pobiera się dziennie kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt tysięcy instalacji każdego dnia...każdego dnia, mogę szacować, kilka-/kilkanaście tysięcy ludzi pobiera dodatek, który potem sprawia im problem...każdego dnia kilka setek albo kilka tysięcy mówi sobie "niech ich szlag". Jeśli to nie jest problem dla portalu, to chyba trudno mi podać w takim razie definicję czym problem jako taki w ogóle jest.
Dla przypomnienia niektórym piszącym i redakcji portalu szczególnie fragment oficjalnego tekstu "O portalu", do którego lektury zapraszam

"Pragniemy przedstawiać Wam dobre i sprawdzone programy do wszelkich zastosowań. Jeżeli chcecie być w pełni legalni, bez względu jaką gotówką dysponujecie (i czy w ogóle nią dysponujecie ;-), znajdziecie tu na pewno wszelkie niezbędne programy.
(...)
Vortal dobreprogramy stworzyliśmy z myślą o wszystkich użytkownikach, jednak szczególnie zwracamy uwagę na to aby informacje były dostępne dla początkujących. W tym celu tworzymy także porady w cyklu "dla początkujących", poprzez które zamierzamy omawiać rodzaje i zastosowania oprogramowania, wyjaśniać skomplikowane pojęcia, a także rozwiązywać inne problemy związane z oprogramowaniem i korzystaniem z naszego vortalu.
(...)
Mamy nadzieję, że na naszym vortalu znajdziecie wszystkie poszukiwane przez Was informacje i bedziecie z przyjemnością go odwiedzać. Będzie nam bardzo miło, jeżeli przyczynicie się do rozwoju vortalu. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i konstruktywną krytykę ;-)

Redakcja vortalu dobreprogramy"

  #25 05.07.2013 13:36

A mi tam asystent pobierania na DP nie przeszkadza - nie używam go, bo na FileHippo go nie ma ;]

MaXDemage   19 #26 05.07.2013 13:37

@ichito
Dobrze powiedziano. _Problem jest_

Należy go rozwiązać. Znam ekipę na tyle dobrze, choć w sumie nie mam teraz z nimi kontaktu, ale wiem, że siedzą i głowią się co z tym zrobić. Ale nie mogą podejmować pochopnych decyzji - to było by najgorsze. To nie jest podwórkowa strona. Takie jest moje zdanie i jak już wspominałem nie popieram samej Delty, to reakcja Redakcji jest dla mnie zrozumiała i wydaje mi się że póki co słuszna.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #27 05.07.2013 13:56

@rgabrysiak

Jesteś facetem, a ja tylko przeczytałem gabrysia w Twoim niku :) :) :) Oczywiście kłócić się też nie ma co. Tak samo jak ślepo wierzyć w słuszność podejmowanych decyzji.

Co do najlepszej decyzji ze strony redakcji to częściowo się zgodzę z Maxem. Też mam jakieś przeczucie, że tam w redakcji może być powołany specjalny Sztab Antykryzysowy. Co do reakcji, to jednak brak reakcji jest czasami gorszy niż nawet najmniejszy odzew do ludu. W moim odczuciu najlepiej wywalić Deltę, ustosunkować się, że decyzja o jej zintegrowaniu była niesłuszna i tyle, szukać kasy gdzie indziej, przecież nikt jakoś specjalnie długo się nie będzie gniewać na DP. Sam w sumie nie wiem co bym zrobił na miejscu redakcji. Jednak nic nie robienie jest chyba najgorszą opcją.

FaUst   13 #28 05.07.2013 14:05

(Nie)Stety Redakcja tworząc HZ, organizując konkursy, spotkania skróciła dystans między sobą a użytkownikami co się teraz "mści". Nam już nie wystarczy lakonicznie oświadczenie Tomka, lub Docenta i tak jak wspomnieli moi przedmówcy tu leży cały problem. Mam nadzieję że sztab antykryzysowy wkrótce wypracuje rozwiązanie które będzie satysfakcjonować zarówno Nas jak i Redakcję

Autor edytował komentarz.
rgabrysiak   14 #29 05.07.2013 14:17

@DjLeo
Głodnemu chleb na myśli :P

Wiadomo, że nic nie robienie jest najgorszą opcją, dlatego też uważam, że najlepszym rozwiązaniem ze strony redakcji byłoby opublikować krótki komunikat na stronie głównej.
Skoro go nie ma poczekajmy na rozwój wypadków i nie działajmy pochopnie.

Autor edytował komentarz.
  #30 05.07.2013 14:23

Ale hajs się zgadza?

Szuri21   17 #31 05.07.2013 14:24

A ja myślę, że redakcja nie byłaby zadowolona z oficjalnego komunikatu, który i tak nic by nie rozwiązywał. Zresztą nikt z nas nie byłby zadowolony z niego, pomimo, że z chęcią byśmy taki zobaczyli. Myślę, że redakcja mocno pracuje nad sensownym rozwiązaniem tego problemu i ewentualny komunikat pojawi się wtedy, kiedy problem zostanie rozwiązany. Oby odbyło się to jak najszybciej, chociaż ja nadal będę utrzymywał, że "problemik" został nadmuchany jak wielki balon i to w większości przez użytkowników, których ten problem najmniej dotyczy.

Meszuge   16 #32 05.07.2013 14:30

@MaXDemage

"...może za tydzień dwa przeprosimy się wszyscy."

Wszyscy? A ja to niby kogo i za co mam przepraszać?

januszek   22 #33 05.07.2013 14:31

[...autocenzura...]

MaXDemage   19 #34 05.07.2013 14:42

@januszku - przestałem Cię lubić bo zaniżasz mi liczbę komentarzy we wpisie. Foch.

Dimatheus   23 #35 05.07.2013 14:49

Hej,

Generalnie niektórzy lubują się w tym, by wytykać błędy innym. To po prostu taka Łasica w wersji 10.0 - jeśli pamiętacie sesję Ryan'a.

@ Szuri21 - "że "problemik" został nadmuchany jak wielki balon i to w większości przez użytkowników, których ten problem najmniej dotyczy."

Poszedłbym o krok dalej - nadmuchany przez kilku użytkowników. Mogę pójść nawet o zakład, że większość wpisów na różnych forach, została wykonana z 3, góra 4 różnych adresów IP.

PS. Kochajcie się i... nie karmcie łasic. :D

Pozdrawiam,
Dimatheus

januszek   22 #36 05.07.2013 15:10

@Max: Mój pierwszy komentarz zaginął - ale ja nie mam z tym nic wspólnego :)

ichito   11 #37 05.07.2013 15:21

"Poszedłbym o krok dalej - nadmuchany przez kilku użytkowników. Mogę pójść nawet o zakład, że większość wpisów na różnych forach, została wykonana z 3, góra 4 różnych adresów IP. "
Dimatheus...nie idź lepiej...zbyt ryzykujesz, a przegrana jest niemal pewna. Nie jestem:
budda86
FaUst
freeq52
bachus
max1234
semtex
Samurai
Łukash
corrtez
rgabrysiak
Rychu_z_Pragi
Pablo_Wawa
makensis
smaky
zomo_prl
Szymek1987
vanshei
Mk13
drobok
djfoxer
DjLeo
Banan
i pewnie jeszcze inii, którzy tu i nie tylko zajęli jakieś stanowisko w sprawie. Naprawdę wierzysz, że Ci ludzie to "3 góra 4 adresy IP"? Ty naprawdę lubisz obrażać innych, czy tylko tak "samo wyszło"?

luqass   13 #38 05.07.2013 15:50

@Szuri21 nie ważne czy mnie dotyczy bardziej czy mniej, jest problem, trzeba się z nim uporać.

Szuri21   17 #39 05.07.2013 15:53

Ale jaki problem? Bo ja tego nie rozumiem. No bo trudno nazwać problemem pasek Delta, który sobie sam zainstalowałem.

Nie mniej jednak, pomijając troszkę prowokacyjne odpowiedzi, wiem co większość ma na myśli, jednak nikt nie jest tego w odpowiedni sposób skomentować, tworząc "problem", którego nie ma, bądź szukając źródła komplikacji nie tam gdzie trzeba. Ja też nie wiem jak podejść do tej sytuacji w pełni obiektywnie ale staram się to robić.

djDziadek   17 #40 05.07.2013 16:09

Wcięło mój genialny komentarz.... co jest? Ktoś w ferworze czyszczenia wszystkiego usunął i mój GENIALNY komentarz ?
W takim razie wpiszę go ponownie:

[ ... w tym komentarzu wyraziłem swoją dezaprobatę dla całej sytuacji, ale ponieważ nie zgodziłem się z własnym zdaniem - usunąłem komentarz... ]

I proszę nie usuwać tego komentarza, taka miała być jego forma....

januszek   22 #41 05.07.2013 17:02

@djDziadek: To samo chciałem napisać ;) ale zapomniałem już treści mojego komentarza ;P

Autor edytował komentarz.
ShFil   3 #42 05.07.2013 18:23

Rozumiem, że portal musi się utrzymać. Ale czy nie lepszą metodą było by utworzenie asystenta pobierania(menadżera), który by pilnował posiadania najnowszych wersji programów w systemie? A gdyby były stare, ściągał je(tylko je). W tym przypadku nikt nie byłby zdenerwowany, gdy w menadżerze ujrzy reklamy.

Autor edytował komentarz.
dzikiwiepsz   13 #43 05.07.2013 19:05

Co jest grane co tak nie którzy nagle zaczęli pisać w nawiasach kwadratowych co to ma przedstawiać kwadratowy typ myślenia uhehehehihehehe :) :D fajnie to wygląda.
co do nazwy "List rozwodowy" hmmm....... brzmi to trochę jak ,,bo jak nie to pójdę do adwokata" :D

SalcefiX   8 #44 05.07.2013 22:32

@ShFil - ale wtedy spadłby przychód z reklam, bo po co wchodzić na stronę DP skoro miałbyś menadżera pobierania. A tak to musisz wejść i pobrać każdy program osobno.

ShFil   3 #45 05.07.2013 22:55

@up - myślę, że wzrosłyby. Komu się chce blokować reklamy w programach. W przeglądarkach wystarczy zainstalować adblocka, z programami tak łatwo nie ma.

Autor edytował komentarz.
Dimatheus   23 #46 05.07.2013 23:22

Hej,

@ ichito - "Nie jestem: (...)
i pewnie jeszcze inii, którzy tu i nie tylko zajęli jakieś stanowisko w sprawie. Naprawdę wierzysz, że Ci ludzie to "3 góra 4 adresy IP"? Ty naprawdę lubisz obrażać innych, czy tylko tak "samo wyszło"?"

Ty jesteś naprawdę taki nierozgarnięty czy tylko udajesz? Oczywiście, że nie jesteś użytkownikami, których wymieniłeś, bo sporą część z nich znam osobiście. Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, wiedziałbyś, że chodzi o inne fora (cytat, z tego, co napisałem: "że większość wpisów na RÓŻNYCH FORACH", a nie większość wpisów W KONKRETNYM TEMACIE NA FORUM) - nie o forum dp, tylko o wszystkie inne, na których pojawiły się wpisy o tym, że dobreprogramy są takie niedobre. To jest właśnie jeden z głównych elementów, które nadmuchały ten medialny balon, albo - jak kto woli - przepełnił czarkę rozgoryczenia.

Pozdrawiam,
Dimatheus

budda86   9 #47 05.07.2013 23:52

Mi tylko szkoda marki DobrychProgramów, która może mocno ucierpieć na takich akcjach. Może faktycznie problem został rozdmuchany ponad miarę, a zagrożenie wyolbrzymione. Jednak niestety Redakcja musi się z tym liczyć: internet bezlitośnie wytknie i napiętnuje wszystkie potknięcia. Wciskanie użytkownikom programu, który (jak już pisałem) gwałci ustawienia przeglądarek, nie daje się łatwo odinstalować, i nie wyświetla licencji przy instalacji - to było takie przelanie czary goryczy. Do tego doszło oznaczanie go przez antywirusy jako "zagrożenia" - my, starzy wyjadacze, wiemy, że antywirusy są przewrażliwione, ale przeciętnemu userowi wielki, czerwony alarm o zagrożeniu może podnieść ciśnienie.

Tak więc rację mają ci, którzy twierdzą, że problem został wyolbrzymiony - bo został.

Ale rację mają również twierdzący, że ta sytuacja nie powinna mieć miejsca - ponieważ można było przewidzieć, że problem zostanie wyolbrzymiony i pójdzie w świat, a to może zachwiać zaufaniem do DP. Nawet jeśli niesłusznie, to co z tego? Może wszyscy o tym zapomną, a może smród będzie się jeszcze długo ciągnął za tą sprawą. Redakcjo, warto było?

  #48 06.07.2013 09:54

I takim to sposobem zagościł u mnie/na moich lapkach,pecetach i notebookach Advarecleaner,Privazer itp.Firma zewnętrzna to piąta kolumna.Toolbary szajs.Delta nieszkodliwa?To czemu ją wykrywają jako adware?Eh szkoda kłapaczki.Pozdrawiam.Ale nie asystenta.

alucosoftware   7 #49 06.07.2013 09:55

Jest bardzo proste rozwiązanie problemu:

subskrypcja treści z dp za X zł rocznie :]

Wtedy obejdzie się bez reklam, asystenta i słownych potyczek.

Autor edytował komentarz.
olmeca   13 #50 06.07.2013 10:04

Widzę, że zaraza z forum już rozlewa sie na bloga

Fanboj O   9 #51 06.07.2013 11:04

Cóż za zbieg okoliczności. Dodanie świnstewka delty zbiegło się z terminem hotzlotu. Redakcja może pozwolić sobie na luksus nieodpowiadania za to zamieszanie tłumacząc się organizacyjną gorączką. Dodatkowo może liczyć na sporą grupę klakierów, którzy z nadzieją dostania wejściówki będą bronić dp.

dzikiwiepsz   13 #52 06.07.2013 11:12

@alucosoftware
,,subskrypcja treści z dp za X zł rocznie :] ''
jest taka podróbka dobrych programów która żąda opłaty za pobieranie ;D

kriters64   7 #53 06.07.2013 11:50

Fajny jest ten menadżer pobierania, bo jeśli mam potrzebę pobrać i zainstalować 10 nowych programów, a każdy posiada adware w postaci jakiegoś tolbara+te od menadżera pobierania, to ile ich będę miał? zmieści się jeszcze jakaś treść w przeglądarce?

alucosoftware   7 #54 06.07.2013 12:25

@dzikiwiepsz
@wszyscy
Jednak spójrzmy na takie zagadnienie poważnie.

Wszyscy chwalą sobie "małą inwazyjność" reklam na portalu. Kiedyś to się skończy. Codziennie powstają portale o podobnej tematyce, które bardziej lub mniej skutecznie odbierają czytelników dp.

Reklamodawcy, którzy mogą wyświetlić obrzydliwie dużą reklamę na konkurencyjnym portalu z pewnością preferują taki właśnie sposób zamiast umieszczenia jej w dp, którego użytkownicy i tak korzystają z AdBlocka lub jemu podobnych rozwiązań.

Wszyscy chcemy, aby portal był "fajny", "ciekawy", "profesjonalny", "nowoczesny", "posiadał konkursy z nagrodami", "umożliwiał testowanie sprzętu", "organizował zloty", "rozdawał programy za darmo"...

...

... i wszystko za darmo :(

Tak po prostu się nie da.

Gdyby natomiast Redakcja dp wprowadziła subskrypcje dla stałych bywalców za X zł, dzięki której po zalogowaniu się na konto nie musiałbym po raz setny oglądać tej samej reklamy w tym samym miejscu - z chęcią bym zapłacił.

Jeśli rzeczywiście baza użytkowników jest tak duża jak mówią oficjalne statystyki - mógłby okazać się to strzał w dziesiątkę, gdyby użytkownicy portalu potraktowali taką ofertę poważnie.

Na razie natomiast, gro użytkowników zachowuje się niepoważnie. Użytkownicy piszą co im ślina na język przyniesie - co najwyżej zmienią nicka lub przestaną czytać dp. Od Redakcji oczekujecie tego samego, że będzie odpowiadała na forum, blogu na każdy post lub zarzut "od ręki", przedstawiając przy tym oficjalne stanowisko całego zespołu (które może, a raczej na pewno, będzie wykorzystywane później przez "złych" użytkowników do wszczynania kolejnych awantur).

"Od ręki" to można sobie prowadzić bloga na blogspocie...

Jest wpadka? Jest. To pewnie zostanie to rozwiązane jak należy.

  #55 06.07.2013 12:54

Gdy przeczytałem, że DP będzie serwować programy przez "asystenta", poczułem się jak na wiadomość, że mój najlepszy kolega zaczął ćpać. Niesamowity zawód i do dziś odczuwam dziwny brak zaufania (widzę, że nie bezpodstawnie) - nawet linki bezpośrednie nie pomogły. Dlatego jestem tu coraz rzadszym gościem.

MaXDemage   19 #56 06.07.2013 13:23

Subskrypcja nie jest złym pomysłem, naprawdę.
Ja i setki innych mocno związanych z portalem naprawdę gotowych było by płacić, za nie oglądanie reklam. Nie są to wszyscy, to jasne. Ale nawet jeśli mówimy tu o tysiącu użytkowników płacących pare groszy miesięcznie... why not.

Przyszłością są usługi, a nie produkty.

macaleks   14 #57 06.07.2013 14:44

Aktualizacja, 05.09.2012, 18:30

"Wprowadziliśmy zapowiadaną możliwość rezygnacji z Asystenta pobierania dla wszystkich pobieranych programów. Wystarczy w swoim profilu zaznaczyć opcję Nie chcę korzystać z Asystenta pobierania (opcja jest dostępna po zalogowaniu)."

Over   9 #58 06.07.2013 14:57

@MaXDemage
A już myślałem że się rozwodzisz z Kuzykami, a szkodaaa.
Wpis ciekawy ale po mojemu jak wyraźnie da się pobierać bez asystenta, to po co te odgrzewanie kotleta??
Jak wiadomo aby pobrać program bez asystenta wystarczy kliknąć ikonkę 32/64bit i tyle i omijać przycisk pobierz, ale ci co niewiedzą to marudzą...
Nie marudźcie i zajmijcie się innymi ciekawszymi tematami :)

Autor edytował komentarz.
Dimatheus   23 #59 06.07.2013 21:54

Hej,

@ Over

To generalnie jest jeszcze bardziej skomplikowane. Bo ci, którzy wiedzą, piszą o tych, co są niedoświadczeni i którzy mogą zainstalować coś, czego nie chcą - i jako adwokaci próbują ich bronić. :P W końcu przyciski są mniejsze i można ich nie zauważyć...

Pozdrawiam,
Dimatheus

adam9870   13 #60 06.07.2013 22:33

"List rozwodowy" - po co? Jak chcesz się rozstać, to po prostu rozstajesz się. Krótko i konkretnie. Zamiast tego wolisz biadolić jak Ci jest źle (mimo, że rozstajesz się i to nie Twój problem), jak to trudno kliknąć link bezpośredni i w ogóle jak to jest źle i niedobrze przy okazji rozstania zamiast po prostu rozstać się. Przyznaj, nie chcesz się rozstać, zrobisz szum i zostaniesz. Gdy odejdziesz, nikt nie zauważy. Wszystkiego dobrego. arrivederci MaXDemage.

  #61 06.07.2013 22:55

@adam9870 czytał wpis? Czy hejtuje dla zasady? Polecam przeczytać, a potem komentować...

januszek   22 #62 07.07.2013 08:57

@Over: Ten obrazek idealnie obrazuje sprawę: http://slashignore.me/wp-content/uploads/2010/01/too_many_toolbars.jpg ;)

Over   9 #63 07.07.2013 13:55

@januszek
Dobre dobre :)
Ale bardziej podobała mi się twoja chyba propozycja, Tułowia do skompletowania mojego Avka ;)

llindelou   7 #64 08.07.2013 00:00

@januszek a potem pytanie: A jak to można wyłączyć?

Dimatheus   23 #65 08.07.2013 10:54

Hej,

@ Januszek - "Ten obrazek idealnie obrazuje sprawę: http://slashignore.me/wp-content/uploads/2010/01/too_many_toolbars.jpg ;)"

No niezłe. :) Ale gdzie jest Delta i Babylon? :P

Pozdrawiam,
Dimatheus

Songokuu   15 #66 10.07.2013 21:16

A to jest w ogóle jakiś menadżer pobierania?
Jakiż jam jest zacofan...

Tak na serio, to trzeba pamiętać, że z portalu korzysta w różny sposób prawie 7 MILIONÓW użytkowników internetu. I to głównie pod nich "musi" działać redakcja.
Nasza garstka (głównie hotzlotowa), choć wierna, pełna życzliwości to jednak upierdliwa może wpłynąć na wygląd portalu ale nie możemy mieć o wszystko pretensji. Toż to jednak biznes. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Przecież nie wiemy z czym redakcja musi się borykać i jakie trudne decyzje podejmować, żebyś my sobie tu mogli pobiadolić :)

A w przypadku błędu lub wpadki najlepszym rozwiązaniem jest postawa pokory i przyznanie się do błędu.
Kręcenie i robienie dobrej miny do złej gry zawsze "wychodzi" i jest potem jeszcze gorzej...

Autor edytował komentarz.
rwid7kidj   3 #67 15.07.2013 11:40

Myślę, że przez tego Asystenta pobierania zrobiło się na dp lekkie bagno. Pamiętam, że gdy w 2008 dołączyłem do grona użytkowników dobrychprogramów, nie słyszałem o takim czymś jak "toolbar".

Cebula REDAKCJA  19 #68 19.07.2013 15:04

Zastanawiałem się czy odpowiadać, bo tyle czasu minęło od publikacji, ale doszedłem, że mimo wszystko wypada, nawet jeśli nikt tego nie przeczyta. Trochę miałem braki, bo zarówno ja jak i Lisek, a także Krogulec zrobiliśmy sobie wakacje, pechowo wyjechaliśmy 4 lipca - tuż przed całą "zadymą", w rejon mało przyjazny Internetowi, a w zasadzie w ogóle mu nie przyjazny. Tak czy siak, przykro słuchać, a raczej czytać tego co się tutaj powypisywało. Powiem tak, długo się wahaliśmy i powstrzymywaliśmy przed włączeniem "sponsorowanych ofert instalacji", ale w każdej branży działa się w ramach określonych rynkowych realiach. Generalnie na całym świecie, i w Polsce, serwisy z downloadem wprowadzają takie formy, w większości przypadków oferują je od dawna. Nie jesteśmy w stanie utrzymywać się z reklamy odsłonowej bo nie serwujemy miliardów odsłon jak serwisy naszoklaso podobne. Propozycja wprowadzania opłat za korzystanie z portalu jest, mówiąc delikatnie, naciągana. Internet do tego nie dorósł by płacić za dostęp do treści, przekonali się o tym nawet tacy cwaniacy jak Rupert Murdoch. Nie da się w Polsce pobierać opłat za coś co i tak może być dostępne za darmo, bez łachy ;) Brak reklam, zamiast płacić wolę adblocka ;) Niech nawet będzie kilkaset osób, które w imię idei będą płaciły po 10 zł miesięcznie, fajnie, wystarczy na kawałek naszego łącza internetowego...

Czy można tego uniknąć, pewnie tak, ale naprawdę to nie takie łatwe... Staramy się naprawdę nie tworzyć niepotrzebnych utrudnień, zarejestrowani userzy w ogóle nie dostają ofert, niezarejestrowani mają możliwość wybrania linków bezpośrednich, a do tego mogą po prostu podczas instalacji nie zgadzać się na ofertę. Czy naprawdę to takie nieznośne dla Was? Naprawdę nie jest tak, że jesteśmy wrednymi kapitalistami i mamy wszystkich w d... Chcemy, żeby portal był jak najbardziej przyjazny, żeby Wam się dobrze korzystało z treści, żeby były na poziomie. Żeby wstydu nie było :)

Przepraszam autora i wszystkich pozostałych, że odpowiadam z takim opóźnieniem, ale przez te straszliwe wakacje, wstyd przyznać, umknął mi ten wpis...

takiktoś   11 #69 31.07.2013 21:07

@MaXDemage "Z tego co rozumiem poprawiono wiele rzecz praktycznie od ręki o czym zostaliśmy poinformowaniu" Popraw lepiej, bo to kaleczenie języka jest! :P
@Cebula Z całym szacunkiem ale np. mi nie chodzi w tym o to, że asystent jest tylko o to, co dodano do asystenta. Sam asystent nie jest niczym złym. :)