r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mac App Store ze specjalną sekcją dla aplikacji wspierających Touch Bar

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Nowe MacBooki Pro przyniosły pewną ewolucję – fizyczne klawisze funkcyjne zostały zastąpione przez Touch Bar, dotykowy wyświetlacz dostosowujący się do uruchomionej aplikacji. W związku z bardzo wysoką sprzedażą nowego sprzętu, Apple zdecydowało się na wprowadzenie do sklepu z aplikacjami specjalnej sekcji, w której pokazane są aplikacje wspierające Touch Bara.

Jak pokazują najnowsze dane, nowe MacBooki sprzedają się świetnie, wystarczyło im pięć dni by zdeklasować konkurencje. Z pewnością klienci zainteresowani są Touch Barem, elementem interfejsu jak najbardziej przynoszącym powiew świeżości. Dotykowy, umieszczony tuż nad klawiaturą wyświetlacz może być dobrym rozwiązaniem, o ile oczywiście nie zabraknie aplikacji korzystających z jego możliwości.

W celu ułatwienia znalezienia aplikacji wspierających Touch Bar, Apple wprowadziło do Mac App Store odpowiednią sekcję. Znajdziemy w nie aplikacje, które korzystają z możliwości dodatkowego wyświetlacza. Póki co lista zawiera skromne 14 aplikacji, w tym Day One, PocketCAS, Focus czy 1Password oraz Final Cut Pro i djay Pro, których działanie mogliśmy zobaczyć podczas premiery nowych MacBooków Pro.

r   e   k   l   a   m   a

Obecnie MacBookom Pro zarzuca się brak wsparcia dla Touch Bara w aplikacjach firm trzecich. Faktycznie, 14 aplikacji wygląda marnie (wciąż jednak lepiej, niż lista rozszerzeń przeglądarki Microsoft Edge). Jednak wkrótce powinno się to poprawić i wraz z kolejnymi aktualizacjami, aplikacje zaczną korzystać z Touch Bara. Z pewnością programistów zachęci ogromnie zainteresowanie nowymi laptopami Apple, będzie więc na czym zarobić.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.