r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mac OS X inspiracją dla Windows 7?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak możemy przeczytać w niedawnym wywiadzie, jakiego Simon Aldous z Microsoft udzielił magazynowi PCR, gigant z Redmond tworząc Windows 7 wzorował się na interfejsie użytkownika obecnym w systemie operacyjnym Apple.

Aldous zatrudniony w Microsofcie jako Partner Group Manager opisywał w wywiadzie zalety Mac OS X bez ogródek wskazując, na których elementach tego systemu wzorowali się twórcy Windows 7. Ludzie mówią o systemie Apple, iż jest on po prostu fantastyczny, bogaty graficznie i łatwy w obsłudze. Staraliśmy się stworzyć w Windows 7 podobny interfejs, by mógł on pochwalić się takimi samymi cechami - powiedział Aldous odpowiadając na jedno z pytań redaktora.

Na tę dość kontrowersyjną wypowiedź błyskawicznie zareagowała centrala Microsoftu. Na oficjalnym blogu poświęconym systemowi Windows pojawił się wpis, w którym przedstawiciel korporacji dementuje rewelacje jakimi Simon Aldous podzielił się z magazynem PCR. Jak możemy przeczytać, Aldous nie brał udziału w procesie produkcji Windows 7, toteż nie jest kompetentny by wypowiadać się w kwestii tworzenia interfejsu do tego systemu. Autor wpisu odsyła także zainteresowanych tematem do kilku artykułów poświęconych GUI systemów Windows, z których wynika, że jakiekolwiek zapożyczenia z Mac OS X nie mogą mieć miejsca.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial