r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mac OS na pececie - kontrowersyjne oprogramowanie Psystara

Strona główna Aktualności

Psystar znów w kontrowersyjnej ofensywie - tym razem skupionej na oprogramowaniu. Słynący z preinstalowania systemu Mac OS na pecetach integrator sprzętu rozpoczął sprzedaż programu pozwalającego na samodzielną instalację systemu Apple na komputerach z procesorami Intela.

Dzięki Rebel EFI możliwe jest łatwe zainstalowanie dowolnego współczesnego systemu operacyjnego na komputerze PC wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, i7 lub Xeon Nehalem. Co najważniejsze, pod pojęciem "współczesnego systemu" kryje się oczywiście również Mac OS X Snow Leopard, najnowszy system Apple teoretycznie zarezerwowany wyłącznie dla komputerów Mac. Rebel EFI w postaci bootowalnego obrazu ISO można pobrać bezpłatnie w wersji demonstracyjnej ze strony Psystara, umożliwia ona instalację systemu ale z ograniczeniami w wykorzystaniu sprzętu. Pełna wersja dostępna jest w sklepie on-line Psystara i kosztuje 50 dolarów.

Z pewnością prawnicy Apple i Psystara stoczą jeszcze niejedną batalię sądową dotyczącą powyższego oprogramowania (i nie tylko) - my uczciwie zastrzegamy, że licencja systemu Mac OS X zabrania instalacji na komputerach marki innej niż Apple. Niewątpliwie jednak wydanie Rebel EFI jest ciekawym wydarzeniem i wprowadzi sporo zamieszania w i tak skomplikowanej już sprawie Apple vs. Psystar.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.