MacBook Pro 2016 z drugim, dotykowym ekranem i TouchID

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jak donoszą anonimowe źródła, Apple zamierza odświeżyć linie laptopów MacBook Pro. Mamy zobaczyć największe zmiany od ponad czterech lat. Dostaniemy między innymi dodatkowy ekran z szybkimi ustawieniami i czytnik linii papilarnych, oczywiście nowości zobaczymy także pod maską.

W nowych MacBookach Pro znajdzie się dotykowy ekran. Będzie on umieszczony tuż nad klawiaturą i zastąpi klawisze funkcyjne. Możliwe, że będziemy mogli go personalizować, wybierając najbardziej potrzebne nam opcje. Dodatkowo prawdopodobnie będą na nim wyświetlane podstawowe informacje, takie ja aktualna godzina czy stan akumulatora. Opcje na ekranie mogą dostosowywać się do aktualnie uruchomionej aplikacji, dając dostęp do wybranych skrótów.

Przycisk Power ma być zintegrowany z TouchID, czyli czytnikiem linii papilarnych znanym z iPhone’ów. Będziemy go wykorzystywać do autoryzacji użytkownika. Taka metoda jest szybsza od wpisywania hasła, a dodatkowo, samo potwierdzenie tożsamości odbywałoby się już przy naciśnięciu przyciski Power.

Nowe laptopy mają być smuklejsze, a w ich wnętrzu znajdą się wydajniejsze podzespoły. Sercem będzie procesor Intela, wątpimy by nagle Apple sięgnęło po układy AMD. Natomiast przetwarzaniem grafiki zajmie się karta graficzna AMD z rodziny Polaris, która ma zapewnić odpowiednio wysoką wydajność przy zachowaniu energooszczędności.

Z pewnością dostaniemy USB Type-C. Możliwe, że pojawią się nowe wersje kolorystyczne. Źródła wspominają, że nowe MacBooki są już intensywnie testowane, co wskazuje, że do ich premiery pozostało niewiele czasu. Niestety, prawdopodobnie nie zostaną pokazane 7 września wraz z najnowszym iPhonem.

© dobreprogramy