Machinery HDR Effects 3.0 Build 87

Strona główna Windows Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Machinery HDR Effects to program polskiego autorstwa służący do tworzenia fotografii HDR. Pozwala kreować ze "zwykłych" zdjęć ciekawie prezentujące się obrazy o dużej rozpiętości tonalnej.

Możliwe jest to już przy wykorzystaniu zaledwie jednej fotografii danego obiektu. Nie należy jednak zapominać, że aby efekt był jak najlepszy powinno się dysponować trzema zdjęciami tego samego kadru, wykonanymi przy użyciu statywu i różnych wartości ekspozycji. Machinery HDR Effects doskonale nadaje się również do korygowania niedoskonałości powstałych np. podczas fotografowania w nieodpowiednich warunkach lub przy użyciu złych ustawień aparatu. Oferuje on opcje pozwalające dostosowywać kontrast, nasycenie, poziom jasności, wygładzania, ostrości itp.

Każde z utworzonych konfiguracji parametrów można zapisać i wykorzystywać przy edycji kolejnych obrazów. Dla początkujących użytkowników twórca przygotował zestaw predefiniowanych ustawień, dzięki którym mogą oni łatwo "dopieścić" swoje zdjęcia. Machinery HDR Effects oferuje wsparcie dla kart graficznych NVIDIA, program na szybkich kartach działa nawet 15 razy szybciej niż na standardowym CPU.

Uwaga!

  • Wersja testowa Machinery posiada kilka ograniczeń, które uniemożliwiają zapisanie wygenerowanego obrazu w oryginalnym rozmiarze oraz zapis do 16-bitowego formatu TIFF. Chcąc je ominąć należy zakupić pełną wersję programu - jej cena to 99 zł. Ponadto wersja testowa pozwala korzystać z programu przez 45 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Robi wszystko co jest wymagane w HDR oraz dużo więcej. Masakrycznie tani. Znam dużo innych komercyjnych programów ale żadnego tak dobrego.
Dla niektórych za tani, dlatego piszą głupoty.
ocena użytkownika
25.02.2018 10:15 • Recenzja do wersji 3.0 Build 52

Posiadam od wielu lat, uaktualniam systematycznie przez rok po zakupie, następnie czekam kolejny rok na zkup nowej wersji. Nie żałuję żadnego grosza wydanego na ten program.

prosta obsługa, zaskakujące efekty, w komplecie przeglądarka graficzna, niewygórowana cena
działanie Eksploratora nie zawsze jest dopracowane
ocena użytkownika
25.08.2010 17:15 • Recenzja do wersji 1.4.8

Coś co jest do wszystkiego jest do niczego - wszyscy znamy to powiedzenie. Z Machinery jest dokładnie na odwrót - ten program służy teoretycznie "tylko" do przerabiania zdjęć. I trzeba powiedzieć jedno - robi to po prostu świetnie! Z pozoru zwykłe fotki jednym kliknięciem myszy przeobrażają się w artystyczne, zaskakujące obrazy. Wystarczy przejrzeć galerię na stronie autora lub wypróbować w pełni funkcjonalne demo aby samodzielnie się o tym przekonać.

Co prawda jeżeli chcemy pozbyć się ograniczeń funkcjonalnych (nielicznych ale zawsze) trzeba zakupić licencję jednakże jest ona warta każdej wydanej złotówki - uznanie wśród znajomych czy rodziny jest bowiem bezcenne, a przy okazji wspieramy wspaniały polski program.