Machinery HDR Effects 3 – HDR i profesjonalne barwienie zdjęć

Strona główna Aktualności

O autorze

Machinery HDR Effects, polski program do tworzenia obrazów HDR, został wydany w wersji 3 i zyskał bardzo ciekawe narzędzie do kolorowania obrazu. W Machinery można nie tylko uzyskać wysokiej jakości efekty HDR, ale też precyzyjnie dobrać kolory do nastroju.

Machinery 3.0.10 zyskał obsługę 3D LUT. To tabele barw, używane do barwienia obrazów, przede wszystkim podczas postprodukcji filmowej. Profile 3D LUT (lookup table) służą przede wszystkim do mapowania kolorów z jednej przestrzeni barw na inną, co pozwala podejrzeć, jak obraz będzie wyglądał wyświetlony na konkretnym urządzeniu. Można też nadawać obrazom specyficzny wygląd, na przykład imitujący analogowe klisze albo odbitki.

Modele barw są zapisywane w formacie .cube. Większość dobrze znanych objęta jest prawami autorskimi i kosztuje spore pieniądze, a licencja darmowych nie pozwala na redystrybucję. Dlatego instalator Machinery nie zawiera żadnych profili. Są jednak strony, z których można pobrać profile barw za darmo: Litufy.me, Iwltbap lub PremiumBeat. Można też utworzyć własny profil LUT 3D z narzędziem LUTs DeLOG.

Najnowszą wersję Machinery HDR Effects znajdziecie w naszej bazie programów. Można ją testować przez 45 dni, bez możliwości zapisu obrazu w pełnej rozdzielczości.

© dobreprogramy
s