Macromedia - nowe aplikacje do prezentacji i szkoleń on-line

Strona główna Aktualności

O autorze

Koncern Macromedia zapowiedział, że wprowadzi do sprzedaży oprogramowanie do tworzenia internetowych prezentacji multimedialnych o nazwie Breeze Presentation. Aplikacja ta stworzona została przez przejętą niedawno przez Macromedię firmę Presedia - do tej pory program sprzedawany był pod nazwą Express Presenter.

Przedstawiciele Macromedii twierdzą, że w Breeze Presentation nie zaszły żadne rewolucyjne zmiany w stosunku do Express Presenter. Interfejs programu został ujednolicony z innymi aplikacjami produkowanymi przez Macromedia, dodano także narzędzia \"integrujące\" aplikację z Flashem, Dreamweaverem, i FireWorks.

Breeze Presentation pozwala na przekonwertowanie prezentacji multimedialnych w najpopularniejszych formatach (np. MS PowerPoint) do formatu Flash i szybkie opublikowanie ich w Sieci. Użytkownicy aplikacji mogą ponadto dodawać do prezentacji komentarze głosowe. Możliwe jest także dodawanie takich elementów jak formularze, ankiety, itp.

Wraz z Breeze Presentation Macromedia zamierza także wydać program Breeze Training (również sprzedawany wcześniej przez Presedia pod nazwą Express Trainer). Jest to aplikacja wspomagająca zarządzanie procesem nauczania, skierowana głównie do klientów korporacyjnych, organizujących częste szkolenia online dla swoich pracowników. Internetowe prezentacje przygotowane za pomocą Breeze Presentation mogą być zatem w prosty sposób wykorzystane do przekazywania wiedzy lub jej sprawdzania z wykorzystaniem Breeze Training.

Cena Macromedia Breeze Training wyniesie 15 995 USD, zaś za Breeze Presentation trzeba będzie zapłacić 9 995 USD. Obie aplikacje najprawdopodobniej trafią do sprzedaży w kwietniu br.

Źródło: PC World Komputer

© dobreprogramy
s