Mądre Kości 3.0

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mądre Kości to gra planszowa, w której brać może udział jeden gracz - wtedy rywalizuje z komputerem, a także możliwa jest rozgrywka pomiędzy dwoma graczami. Każdy gracz ma do dyspozycji sześć pionków, kości, czterema dodatkowymi natomiast, wykonuje rzut, który determinuje dalsze możliwości ruchu po planszy. Blokowanie pionków swoich, bądź przeciwnika umożliwia zdobywanie dodatkowych ruchów.

Główne zasady

Gracze rozstawiają swoje piony w pierwszej linii pól - najpierw komputer lub gracz - czerwonymi, a następnie gracz niebieskimi pionami. Po wykonaniu tych czynności gracz dokonuje losowania czterema dodatkowymi kośćmi.

Gracz ruchów dokonuje klikając w wylosowane cztery kości, w przypadku 2 graczy, gracz pionami czerwonymi posługuje się wyłącznie klawiaturą. Informacje jakie wynikają z czterech kości: pierwsza informuje nas, którym pionem na planszy będzie wykonany ruch, druga - o ile pól zostanie ten pion przesunięty, natomiast trzecia, informuje o kierunku (kierunków jest 8), czwarta kość z wylosowanych zalicza nam punkty za wykonany ruch.

Klawisze na klawiaturze:
kursory - ustawianie pionków na planszy na starcie gry.
1-8 - wybór kości, kroku, kierunków
Spacja - zatwierdzenie
Enter - potwierdzenie ostateczne ruchu na końcu
Delete - strata życia w przypadku niemożliwości wykonania ruchu.

Gra jak informuje autor może się zawieszać na komputerach "wolniejszych", np: 200 MHz i 32 RAM.

Więcej informacji znaleźć można w "Pomocy" oraz na stronie autora.


UWAGA!

W przypadku komunikatu, o braku plików np.: cncs32.dll ( u mnie tak było)- należy rozpakować plik cncs-dll.zip , znajdujący się w katalogu z grą po jej zainstalowaniu i wkopiować pliki dll do katalogu Windows/System


Warunki użytkowania programu

Jeśli chcesz ją używać dłużej niż 7 dni powinieneś koniecznie poinformować przynajmniej jednego swojego znajomego o tej grze.

Jeśli chcesz ją używać dłużej niż 14 dni powinieneś przysłać autorowi gry wyniki uzyskane w tej grze, czyli plik: mkosci.top.

Oczywiście wyniki możesz zawsze przysłać bez względu na powyższe warunki użytkowania:))))

Na stronie www.mkosci.prv.pl będą zbierane wyniki graczy Mądrych Kości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!