Maelstrom

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Maelstrom to nietypowa przeglądarka internetowa, która pozwala wykorzystać zalety sieci peer-to-peer (P2P) do przeglądania stron internetowych i wykorzystywania materiałów audiowizualnych. Użytkownik z niej korzystający nie tylko pobiera dane, ale także udostępnia je innym internautom, dzięki czemu transmisja odbywa się szybciej. Dodatkową zaletą jest ochrona przez nadużyciami cenzorskimi.

Przeglądarka Maelstrom została oparta o projekt Chromium, dzięki czemu cechuje się prostotą, duża szybkością działania, a także możliwością synchronizacji z kontem Google. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowymi technologiami webowymi jak HTML5, dzięki czemu pozwala na swobodne przeglądanie rozbudowanych stron internetowych. Obsługuje przeglądanie w kartach, posiada własny menadżer plików i haseł, a także słownik sprawdzający tekst wpisywany na stronach internetowych. W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z dodatków umieszczonych w Chrome Web Store – przeglądarka jest z nimi w pełni zgodna, możliwe jest więc zwiększenie jej funkcjonalności za pomocą rozszerzeń.

Maelstrom może zostać wykorzystany także do ochrony zawartości kontrowersyjnych stron internetowych. Witryna działająca w oparciu o protokół P2P może zostać usunięta przez usługodawcę lub rząd, lecz nadal będzie funkcjonować dzięki danym zawartym na komputerach użytkowników. W ten sposób Maelstrom jest w stanie walczyć z cenzurą prowadzoną przez niektóre organizacji i rządy. Pamiętajmy jednak o tym, że przeglądarka sama w sobie nie zapewnia użytkownikowi żadnej dodatkowej prywatności i zabezpieczeń, nie korzysta bowiem z np. sieci TOR.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybka instalacja, szybkie wczytywanie stron
nie działa silnik BitTorrenta
ocena użytkownika
21.04.2015 11:51 • Recenzja do wersji 37.0.2.1

Przeglądarka szybciej instaluje się od Google Chrome, zużywa nieco mniej pamięci ale co z tego skoro nie działa jej główna funkcjonalność... nie wiem czy autorzy tego artykułu sprawdzali tą przeglądarkę przed wychwalaniem zintegrowania z silnikiem BitTorrenta ale chyba jednak im się nie chciało tego zrobić.