r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Maelstrom 44.0.1.3 Beta

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW

Maelstrom to nietypowa przeglądarka internetowa, która pozwala wykorzystać zalety sieci peer-to-peer (P2P) do przeglądania stron internetowych i wykorzystywania materiałów audiowizualnych. Użytkownik z niej korzystający nie tylko pobiera dane, ale także udostępnia je innym internautom, dzięki czemu transmisja odbywa się szybciej. Dodatkową zaletą jest ochrona przez nadużyciami cenzorskimi.

Galeria programu

Przeglądarka Maelstrom została oparta o projekt Chromium, dzięki czemu cechuje się prostotą, duża szybkością działania, a także możliwością synchronizacji z kontem Google. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowymi technologiami webowymi jak HTML5, dzięki czemu pozwala na swobodne przeglądanie rozbudowanych stron internetowych. Obsługuje przeglądanie w kartach, posiada własny menadżer plików i haseł, a także słownik sprawdzający tekst wpisywany na stronach internetowych. W razie potrzeby użytkownik może skorzystać z dodatków umieszczonych w Chrome Web Store – przeglądarka jest z nimi w pełni zgodna, możliwe jest więc zwiększenie jej funkcjonalności za pomocą rozszerzeń.

Maelstrom może zostać wykorzystany także do ochrony zawartości kontrowersyjnych stron internetowych. Witryna działająca w oparciu o protokół P2P może zostać usunięta przez usługodawcę lub rząd, lecz nadal będzie funkcjonować dzięki danym zawartym na komputerach użytkowników. W ten sposób Maelstrom jest w stanie walczyć z cenzurą prowadzoną przez niektóre organizacji i rządy. Pamiętajmy jednak o tym, że przeglądarka sama w sobie nie zapewnia użytkownikowi żadnej dodatkowej prywatności i zabezpieczeń, nie korzysta bowiem z np. sieci TOR.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nurtuje cię sposób działania sieci torrent? Twórcy przeglądarki Maelstrom śpieszą z wyjaśnieniami

11
INTERNET 03.11.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Mimo że tegoroczną premierę przeglądarki Maelstrom można na razie traktować bardziej w kategoriach pomysłowej ciekawostki, niż realnej konkurencji dla Chromea czy Firefoksa, to nie można zakładać, że w najbliższym czasie się to nie zmieni. Między innymi dlatego twórcy oprogramowania zdecydowali się na opublikowanie komunikatu, w którym wyjaśniają jak Maelstrom, a zatem sieć torrent, funkcjonuje w praktyce. Maelstrom to stworzona na bazie Chromium przeglądarka rozszerzająca możliwości bazy o daleko idącą integrację z siecią torrent. Mowa tutaj na przykład o możliwości bezpośredniego…

Maelstrom: przeglądarka, dzięki której wykorzystasz zalety sieci P2P

27
OPROGRAMOWANIE 21.04.2015 | Łukasz Tkacz

Do grona klonów projektu Chromium dołącza kolejna przeglądarka. Maelstrom tworzony przez firmę BitTorrent to jednak projekt nieco nietypowy, bo w długofalowych założeniach ma umożliwić przeglądanie Internetu w inny sposób: znieść bariery wynikające z cenzury, dać równy dostęp do kontrowersyjnych materiałów, a także przyśpieszyć wczytywanie stron. Najważniejsza, acz niewidoczna na pierwszy rzut oka zmiana to zintegrowanie w przeglądarce silnika BitTorrent. Dzięki niemu Maelstrom może zostać wykorzystany do ochrony zawartości kontrowersyjnych stron internetowych. Witryna działająca w oparciu o…

Recenzje użytkowników

Działają rozszerzenia google, szybkość, jak dla mnie małe zużycie pamięci ram
Waga przeglądarki
ocena użytkownika

Nowa przeglądarka którą miałem przyjemność przetestować pobierając z konkurencyjnego portalu.
Co mogę o niej powiedzieć? Jest szybka, prosta w obsłudze, nie wiem jak jest z wysyłaniem danych na serwery Google,ale pewnie wysyła je bez jakiejkolwiek wiedzy użytkownika. Ogólnie przeglądarka na plus. Polecam

21.04.2015 20:42 | Recenzja do wersji 37.0.2.1
szybka instalacja, szybkie wczytywanie stron
nie działa silnik BitTorrenta
ocena użytkownika

Przeglądarka szybciej instaluje się od Google Chrome, zużywa nieco mniej pamięci ale co z tego skoro nie działa jej główna funkcjonalność... nie wiem czy autorzy tego artykułu sprawdzali tą przeglądarkę przed wychwalaniem zintegrowania z silnikiem BitTorrenta ale chyba jednak im się nie chciało tego zrobić.

21.04.2015 11:51 | Recenzja do wersji 37.0.2.1

Komentarze

0 nowych
hexenhammer   4 #6 09.04.2017 14:48

Rok bez aktualizacji i efekt taki, że na Win 10 Creators Update bardzo niestabilna na ten moment.

  #5 11.06.2016 21:40

Dobra jest szybka,lepsza od Slimjet,chociaż ma podobne ustawienia.

Idanox   8 #4 07.08.2015 12:27

Wie ktoś może czy ta przeglądarka aktualizuje się do nowej wersji automatycznie czy trzeba ręcznie ?

  #3 21.04.2015 20:43

@mareczek23: mnie te podwójne suwaki (w zakładce ustawienia) wprowadziły w tryb podejrzliwości

Goldbox   2 #2 21.04.2015 14:15

@mareczek23: te 'cuda' i śmieci mogły być spowodowane managerem pobierania dobreprogramy.pl bo ja tego nie miałem ani po instalacji ani przed - oczywiście ściągając bezpośredni plik instalacyjny.

mareczek23   4 #1 21.04.2015 12:47

Ja osobiście nie polecam, po zainstalowaniu komputer wyraźnie zwolnił i zaczęły dziać się "cuda"....a po deinstalacji zostało mnóstwo smieci. Jesli już ktoś chce z niego korzystać, to radzę nie łączyć go z kontem Google.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.