MailShadow for Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Cemaphore Systems wydała aplikację MailShadow for Google Apps, która daje możliwość synchronizacji poczty elektronicznej, kalendarza oraz listy kontaktów pomiędzy popularnym klientem pocztowym Microsoft Outlook, serwerem Microsoft Exchange i kontem pocztowym Gmail.

MailShadow synchronizuje dane przechowane na koncie pocztowym Gmail z danymi znajdującymi się na komputerze użytkownika, przez co ten ma dostęp do nich za pośrednictwem własnego komputera, jak i każdego innego, który jest podłączony do Internetu. Zarówno poczta mailowa, kalendarz jak i lista kontaktów zabezpieczona jest przed dostępem niepowołanych osób. Warto także dodać, że MailShadow to również interesujące narzędzie do tworzenia kopii bezpieczeństwa informacji przechowywanych na koncie pocztowym.

Usługa MailShadow for Google Apps nie jest darmowa, płatność opierać się będzie o comiesięczny abonament. Według zapowiedzi zostanie ona uruchomiona w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, na chwilę obecną wydana została wersja beta, która dostępna jest na oficjalnej stronie producenta.

© dobreprogramy