Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mała firma a Office 2013

Jak to w życiu bywa wszystko co dobre w końcu się kończy. Przy składaniu kolejnego zamówienia usłyszałem magiczne "MSO2010 nie jest już dostępny - możliwe jest zamówienie MSO2013". Świat idzie do przodu, ludzie muszą się też przyzwyczaić.

Zamówienie zestawu poszło gładko, odbiór, instalacja i konfiguracja. Dołożenie firmowych programów i na końcu konfiguracja pakietu Microsoftu. OK... muszę założyć konto... ok... ale chwila.

Jeżeli klikniecie w grafikę to zobaczycie takie pola jak:
- Imię
- Nazwisko
- Data urodzenia

Jeżeli jestem użytkownikiem prywatnym to mogę takie dane podać. Jednak jeżeli oprogramowanie należy do firmy to zaczyna się problem. Kogo podać w formularzu? Czy przypisywać oprogramowanie do jednego konta czy tworzyć dla każdego zestawu osobne konto? Co wpisać w pole data urodzenia?

Koniec końców telefon na infolinię MS. Przecież oni mają swoich prawników i wiedzą co robią. Tak, oczywiście... Po 55 minutach nie rozwiązałem swoich problemów i dalej nie aktywowałem oprogramowania.

Otóż jeżeli przypiszę MSO do konta i kolejne sztuki oprogramowania do tego samego konta to nie będę mógł sprzedać oprogramowania (jest przypisane do danego konta i nikt o zdrowych zmysłach nie przekaże danych dostępowych do niego). Jeżeli będę tworzył osobne konto dla każdej sztuki to po dwóch latach będę miał około 10-15 kont... dla MSO.

Jeżeli podam swoje dane to poświadczę nieprawdę - oprogramowanie nie jest przypisane do mnie, ale do firmy. Tak samo nie mogę podać danych właścicieli udziałów w firmie (Sp. z o.o.) ponieważ w każdej chwili mogą oni sprzedać udziały. Zresztą musiałbym uzyskać ich zgodę na podanie takich danych.

Podać dane osoby/osób z działu IT? Co jeżeli są to osoby z zewnątrz? Co w wypadku jeżeli takie osoby za rok nie będą pracować w firmie?

Podanie daty urodzenia... hmmmm. Muszę to komentować?

Wygląda, że firma Microsoft nie odrobiła swojej lekcji. Firmy mające 10-30 stanowisk są za małe na licencjonowanie grupowe, a aktywacje MSO zmusza je do kombinowania.

Ktoś może stwierdzić, że się czepiam. Jednak ja lubię wszystko posiadać ładnie poukładane i ułożone w szafie oraz przekazane odpowiednim osobom. MS wymaga ode mnie pewnych działań, na które się zgadzam. Chcę też aby ta firma zachowywała się poważnie.

ps.
Nie, nie będę instalował OO/LO - kto miał kontakt z branżą finansową będzie wiedział dlaczego. 

oprogramowanie Office

Komentarze

0 nowych
Kaleson   4 #1 13.01.2014 21:00

> Nie, nie będę instalował OO/LO - kto miał kontakt z branżą finansową będzie wiedział dlaczego.

Zainstaluj OO/LO pieprzyć branżą finansową ;)

  #2 13.01.2014 21:01

JA może też się czepiam ale... po co tworzysz konto Microsoft dla pakietu Office ? Przecież to jest bez sensu. Pierwszy raz widzę aby takie okienko się pojawiało podczas instalacji Office'a. Chyba że wpadłeś na genialny pomysł zakupu Office 365 dla small businessu i on wymusza wpisanie danych osób z niego korzystających. W takim przypadku nie ma co płakać i żalić się na Microsoft.

xomo_pl   24 #3 13.01.2014 21:02

ale kogo obchodzi co podasz w formularzu tworzenia konta MS? masz potwierdzenie zakupu licencji? zdaje się, że masz więc jesteś legalny :)

poza tym zdaje się, że to konto powinno dać się jakoś pominąć przy instalacji typowego MS2013 a nie edycji 365...

_PiotR_   7 #4 13.01.2014 21:02

w jakim sensie branżą finansową? chodzi o wykresy itp itd?

_PiotR_   7 #5 13.01.2014 21:03

@zomo_prl: no właśnie nie... taka niespodzianka jest przy normalnej wersji :)

4lpha   10 #6 13.01.2014 21:04

Koniec końców, na jakie rozwiązanie się zdecydowałeś?

kam193   7 #7 13.01.2014 21:09

Kupiłeś Office 2013, nie: Office 365? Sprawdź, czy w okienku, w którym chcą konta nie ma maleńkiego linku pozwalającego ominąć ten krok - ja instalując któryś z programów O2013 znalazłem taki minilink pozwalający mi na podanie klucza produktu zamiast logowania do konta z subskrypcją (koniec końców i tak podłączyłem konto, ale całkowicie celowo). O ile się orientuję, O2013 nie wymaga kont, O365 - tak, ale jest tu jakaś opcja tworzenia kont firmowych, niezależnych od kont MS.

PavelZet   4 #8 13.01.2014 21:10

Tak a spróbuj to zainstalować swojemu klientowi, bez konta MS... No spróbuj ;P. Opiekujemy się sporą ilością firm z terenu kraju. Są wśród nich zarówno małe przedsiębiorstwa jak i sieci ogólnopolskie. No i dajmy na to pewnego pięknego dnia przyjeżdża sobie do nas komputer z np. Nakła, Żnina lub Świebodzina (ponad 500 km od Lublina) z fachowym opisem, "padł - zróbcie coś !" :D. Siadasz czyścisz (z much, pająków i 2 kilogramów kurzu), sprawdzasz, robisz, prawie gotowe, dzwoni właściciel: "kupcie mi jeszcze office'a i zainstalujcie na tym PC'ecie, jest potrzebny. Za żadne skarby nie wytłumaczysz mu, że wymagane jest jakieś konto a sam go przecież nie założysz. Często słyszysz co mi tu pan p...eli ! Co wtedy ? Jak ma jakiegoś pracownika który orientuje się, co nieco to jeszcze jest ok. Jak nie to mogiła. A jak na komputerze jest XP'ek to klient myśli, ze go nabieramy mówiąc, że tego office'a, to Pan wybaczy, ale się nie da, może nowy komputer ?... albo 2007 lub 2010 na Allegro ? :D. Wbrew pozorom takie sytuacje są bardzo częste.

PavelZet   4 #9 13.01.2014 21:15

@kam193 - pakiety, home and student, lub home and business w wersjach PKC (teraz chyba zmienili nazwę na FPP) i w formie ESD - wymagają. Bez konta nie ściągniesz nawet instalki.

Jak namierzysz ten minilink - daj znać pls, bezcenne.

bolivar   9 #10 13.01.2014 21:21

@_PiotR_:
Nie, chodzi o coś więcej - nie raz i nie dwa próbowałem na OO/LO. Excel to nie tylko kilka tabelek i wykresy... ba wykresów w Excelu nie widziałem od lat ;) Do tego dochodzi wymiana dokumentów z klientami.

@zomo_prl:
nie jest to 365 - zwykły, najzwyklejszy MSO.

@kam193:
podaj linka/screena. Szukałem, nawet kontaktowałem się z infolinią MS i miałem odpowiedź odmowną.

@PavelZet:
właśnie zastanawiałem się co w takim przypadku :-)

kam193   7 #11 13.01.2014 21:50

Zakładałem wersję z posiadaniem instalki, wtedy przy aktywacji pod opcją kont jest opcja wprowadzenia klucza (por. http://answers.microsoft.com/pl-pl/office/forum/office_2013_release-office_insta... - tu zrobili ładny zrzut: po wprowadzeniu klucza Office nie powinien dalej żądać konta - a jeśli jeszcze raz zaproponuje, z pewnością wystarczy zignorować). Ale faktycznie problem z instalką, lepiej kupować pudełko w takim wypadku. ;) Jeśli masz płytę/instalkę, to nie powinno być problemu, jeśli wersja bez instalki - no to klapa.

Ale tutaj jestem ciekaw, czy nie dałoby się (i co na to licencja) skorzystać z innej, posiadanej lub pożyczonej płytki/instalki, a następnie podać właściwy kod - to mogłoby być wyjście np. dla instalacji u klientów.

Jeśli chodzi o kontakt z infolinią, to spróbuj jeszcze mailowo - może na spokojnie znajdzie się jakiś sposób, np. instalacja na "pożyczonej" płytce. Bo z tego co widziałem, zamawianie płyty DVD do bezpłytowców chyba też jest możliwe dopiero po zalogowaniu...

lyncz   7 #12 13.01.2014 21:53

Też się trochę męczyłem z aktywacją, ale wersji studenckiej, ponieważ jednej z większych uczelni technicznych w naszym kraju nie ma na liście szkół wyższych w Polsce wg Microsoftu - za to są chyba wszystkie z 2 i 3 setki w rankingach w naszym kraju. Było to 10 miesięcy temu, więc może coś już się tej sprawie zmieniło.

bolivar   9 #13 13.01.2014 21:57

@kam193:
Instalka na zestawie (laptop Toshiba). Podajesz klucz, sprawdzasz i wymaga podania konta w MS (lub zalogowania się). Wejście na http://www.office.com/setup, konieczność podania klucza (podaję) i konieczność założenia konta w MS.

Wg. linka, który podałeś jeżeli nie podepnę MSO pod konto to może to zrobić dowolna osoba - nawet pod swoje prywatne konto.

Kolejna sprawa - dlaczego jest to tak ukrywane i zamieszane?

kam193   7 #14 13.01.2014 22:09

@bolivar: Dziwne to, może to jakaś lipna instalka promocyjna albo coś. ;)

Nie wiem, czy da się to później podpiąć pod konto bez ponownego podawania klucza, tj. Office generalnie daje opcję logowania do pakietu z wykorzystaniem konta, żeby np. łączyć się ze SkyDrive. Ale wydaje mi się, że do tego nie jest wymagane łączenia klucza z kontem: tj. można na innym koncie mieć klucz i z tego aktywować, i inne podłączyć do pakietu żeby korzystać np. ze SkyDrive'a. Wydaje mi się, że tak miałem przy instalacji OneNote'a: raz chciał konto do aktywacji - pominąłem, podałem klucz. Potem połączyłem OneNote'a z kontem żeby synchronizować, ale w office.com nie mam podpiętego klucza do programu.

Dlaczego to jest takie dziwne? Obstawiam, że ktoś w MS - jak dosyć często im się zdarza - baaardzo dogłębnie przemyślał działanie różnych usług i możliwe scenariusze przed zrobieniem z nich "ekosystemu". Współpraca między produktami MS jest wg mnie często fatalna i kompletnie nieprzemyślana. ;)

Frankfurterium   10 #15 13.01.2014 22:13

@lyncz
Psiocz na uczelnię, nie MS. W mojej każdy wydział ma odrębnego koordynatora, który dba o te sprawy. Twoje władze albo mają bajzel, albo im nie zależy.

KaMaLL1990   5 #16 14.01.2014 00:25

A pirat odpala instalator 2 x NEXT po 5 minutach "klik" w "aktywator" i mu działa, aktualizuje się i ma wszystko gdzieś.

(tylko bez rozpoczynania wojny o piractwo i wiem, że to w firmie nie przejdzie - po prostu zwracam na to uwagę)

KaMaLL1990   5 #17 14.01.2014 00:27

Tak na marginesie, są przecież firmy które zajmują się handlem używanego i nowego softu od M$, które wszystko załatwiają za klienta i dostaje się dokumentacje i nośnik gotowe do odpalenia.

william1955   6 #18 14.01.2014 02:40

> Nie, nie będę instalował OO/LO - kto miał kontakt z branżą finansową będzie wiedział dlaczego.

A może SoftMaker Office ?
Co prawda nie ma polskiej wersji, za to jest dostępny polski słownik.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #19 14.01.2014 04:22

@william1955
Sądzisz że jest lepszy niż OO/LO ??

ROTFL

william1955   6 #20 14.01.2014 04:40

@Pangrys
Nie, ale jeżeli nie może być OO/LO to co ?
Wybór nie jest wielki.

bolivar   9 #21 14.01.2014 07:46

@kam193:
firma nie używa i nie ma zamiaru używać SkyDriva - po prostu ma być MSO. Ma być możliwość przeniesienia sprzętu do innej spółki (np. po roku)/sprzedania/dania pracownikowi w prezencie/oddania na cele szkolne/cokolwiek.

@william1955:
sam najczęściej używam OO/LO, jednak do firmy zajmującej się (tak ogólnie) finansami nie widzę sensu pchać się z tym. Skomplikowane formuły, makra, itp są na porządku dziennym. Korespondencja z małymi, średnimi firmami oraz korporacjami. MSO jest niestety standardem, którego niestety ciężko jest uniknąć.

Do tego oczywiście super połączenie Excela z MSSQLem (przyznam, że naprawdę lubię tą bazę danych).

Jednak dalej nie wiem co zrobić by tak normalnie, bez ściemniania dokonać całej magii z MSO.

  #22 14.01.2014 10:17

Pieprzyć microsoft,
Oprogramowanie tej firmy traktuję tylko trochę lepiej niż wirusy, trojany, spyware i natrętne reklamy.
Są alternatywy i nie mówię tylko o OO/LO, jest tego więcej.
Nie wymagają żadnych durnych kont, rejestracji, licencji, wciskanych na siłę "chmur" i całego tego bajzlu.

  #23 14.01.2014 13:49

Ta ta cała branża finansowa to niezła piramida finansowa. Te nieroby za co tam tyle kasy dostają? Najniższą krajową a kasy innym też nie będą napędzać moim kosztem.

4lpha   10 #24 14.01.2014 15:54

@bolivar
Sprawdzałeś Kingsoft Office Suite Professional 2013? :D

xomo_pl   24 #25 14.01.2014 16:20

@bolivar spróbuj może zainstalować z innego instalatora, do tego bez połączenia z siecią- może pomoże..

bolivar   9 #26 14.01.2014 19:26

@4lpha:
zapewniam cię, że makra nie pójdą na tym.

@zomo_prl:
wszystkie legalne metody oraz legalne sztuczki nie pomagają. Zresztą ja we wpisie nie po poradę:
- jak zainstalować (no chyba, że masz ścieżkę w 1000% pewną, która zadziałała)
- na co zmienić - ma być MSO i tyle. Zmieniać oprogramowanie mogę sobie w domu ;)

xomo_pl   24 #27 14.01.2014 20:50

@bolivar- toć ci pisałem już- sprawdź inny instalator lub odłącz neta na czas instalacji-
w przypadku zwykłego mso nie powinien prosić o konto MS...

bolivar   9 #28 14.01.2014 20:58

@zomo_prl:
haha. Wypięcie kabla to było pierwsze co zrobiłem ;)

Co do innego instalatora - może z chomika mam go ściągnąć? Do ściągnięcia instalki potrzebne jest konto. Mogę skorzystać też z preinstalowanego MSO - taki sam efekt.

zomo_prl ile razy instalowałeś i aktywowałeś MSO2013?

xomo_pl   24 #29 14.01.2014 23:46

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

xomo_pl   24 #30 14.01.2014 23:47

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

xomo_pl   24 #31 14.01.2014 23:47

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

xomo_pl   24 #32 14.01.2014 23:49

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

xomo_pl   24 #33 14.01.2014 23:50

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

xomo_pl   24 #34 14.01.2014 23:51

@bolivar a próbowałeś pobrać instalator wersji testowej trial i nim instalować?
instalowałem u siebie wersję 365 i tam właściwie moja "praca" skończyła się na kilku kliknięciach...

kam193   7 #35 15.01.2014 00:55

To jest dobry trop, ale czy instalator wersji testowej O365 nie będzie żądał kodu do O365, a nie O2013?

kam193   7 #36 15.01.2014 00:56

*logowania do O365, a nie kodu O2013.

bolivar   9 #37 15.01.2014 09:02

@zomo_prl:
ja nie potrzebuję O365 - potrzebny jest mi MSO2013. Bawiłem się tym na kilkanaście różnych sposobów i za każdym razem: "Konto MS".

Przeszedłem wczoraj proces instalacji i wszędzie wymagane jest konto - nie ma możliwości konfiguracji bez konta MS. Jedyne rozwiązanie to licencjonowanie grupowe, a ono nie opłaca się przy firmie mającej kilkadziesiąt zestawów.

barylka1986   4 #38 15.01.2014 10:52

hmmm, portal o legalnym oprogramowaniu a tu zdziwienie jak ktoś pisze o aktywacji jednego z podstawowych narzędzi. Czysz by większość jednak piraciła?

bolivar   9 #39 15.01.2014 12:58

@barylka1986
zdziwienie, że utrudniają to w stosunku do MSO2010 i że nie przewidzieli problemów dla małych firm.

  #40 15.01.2014 13:31

Ja wpisuję jakieś dane w imię i nazwisko np Szkoła Podstawowa, potem zakładam w microsofcie nowe konto, data urodzenia zawsze taka sama i tak dalej. Generalnie tak, że by było prosto. Po wypełnieniu drukuję formularz, dopisuję hasło do konta, uzupełniam numerem seryjnym komputera (na formularzu, pudełku i karcie z kluczem), jak klient ma kilka łatwo znaleźć właściwy. Potwierdzeniem legalności jest faktura zakupu i karta z kluczem. Mail celowo zakładam w MS a nie podaję swojego ani klienta bo ten w MS powinien przetrwać. No i jeszcze mówię klientowi, że jak to zgubi, to będzie musiał jeszcze raz kupić program. Na razie działa. Przy licencji grupowej takich szopek nie ma.

ryba321   3 #41 15.01.2014 14:08

@barylka1986
Więszkość użytkowników tego portalu to Linuxiarze, którzy używają do tego celu LibreOffice, bo umią go używać, a człowiek który tym się nie interesuje, widzi reklame Office 2013 i go kupuję,

bolivar   9 #42 15.01.2014 15:51

@miszcz999 (niezalogowany):
jednak z punktu widzenia prawa są to nieprawdziwe dane - taki mały problemik w razie czego. Skoro MS wymaga to ja też.

@ryba321
Przykro mi, że cię rozczaruję ale LO/OO nie zawsze nadają się do użytku - niestety MSO stanowi obecnie standard w biznesie czy tego chcemy czy nie. Ja od lat używam TB + Lithing + Google + OO i jestem zadowolony. Jednak zawodowo od MS ciężko uciec - znajdź przynajmniej dobry (zaznaczam przynajmniej dobry) program do Księgowości, Kadr na Linuxa. Nie coś co tylko działa, ale coś co jest często aktualizowane, ma ok support, działa na większości sprzętów i nie kosztuje setek tysięcy zł.

xomo_pl   24 #43 15.01.2014 17:11

@barylka1986 bo większośc ma legalne 2007/2010 po prostu + mało kto tu wgrywał mso13 w firmie.

@bolivar, zrób podobnie jak @miszcz999 zamiast imię nazwisko wpisz nazwę firmy... przecież tak czy owak potwierdzeniem legalności jest naklejka z kodem/faktura zakupu a nie jakieś tam konto MS.

bolivar   9 #44 15.01.2014 19:38

@zomo_prl
Tu nie chodzi o omijanie systemu, ale o to by był dostosowany do naszych warunków. Skoro ktoś stworzył takie formularz to powinien przewidzieć sytuację jaka wystąpiła u mnie (MSO2013 dla małej firmy) - tym bardziej, że MSO2013 jest na rynku od jakiegoś czasu,

xomo_pl   24 #45 15.01.2014 20:28

rozumiem Cię ale skoro nawet MS nie przewidział tego problemu to może po prostu warto go rozwiązać poprzez podanie nazwy firmy zamiast imienia.

BTW: filmik how to setup MSO2013 nagrany przez softonic http://microsoft-office-2013.en.softonic.com/video/microsoft-office-2013-how-to-...
jak widać w polu podawania danych osobowych zamiast imienia podali właśnie nazwę portalu.../
Zwróć uwagę, że tak pobrany instalator nie wymaga już przy konfiguracji podawania konta MS/tworzenia go. Wystarczy w sumie tylko tak pobrany i zainstalowany MSO aktywować z własnym kluczem COA...

bolivar   9 #46 16.01.2014 12:33

@zomo_prl:
Jednak to jest jakieś obchodzenie problem, a nie rozwiązanie go. W tym momencie muszę tworzyć osobne konto do każdego MSO2013 - w innym wypadku mogę zapomnieć o legalnym (wg MS) przekazaniu sprzętu z softem do innej spółki/osoby.

  #47 16.01.2014 13:15

@bolivar
"znajdź przynajmniej dobry (zaznaczam przynajmniej dobry) program do Księgowości, Kadr na Linuxa. Nie coś co tylko działa, ale coś co jest często aktualizowane, ma ok support, działa na większości sprzętów i nie kosztuje setek tysięcy zł"

Wypróbuj OpenERP. To program ERP/CRM klasy Enterprise, darmowy lub płatny, jak wybierzesz wersję ze wsparciem, odpowiednik SAPa. Ma ponad 3 tysiące modułów, w tym moduł kadr (nie wiem, jak z księgowością, wdrażałem akurat w małych firmach, które korzystały z usług "zewnętrznej" księgowej, bardziej pod kątem pracy grupowej i kalendarza). Masz możliwość wypróbowania wersji online. Prosty w konfiguracji, o ile wykonujesz wszystkie kroki w odpowiedniej kolejności.

xomo_pl   24 #48 16.01.2014 15:55

@bolivar, utworzenie osobnych kont to kilka kliknięć więc chyba nie aż taki problem :D

może jeszcze zapytaj support na USA/UK?

bolivar   9 #49 16.01.2014 19:20

@bystryy (niezalogowany):
lol, gdzie tu zgodność z polskimi przepisami? Jak często aktualizowane są repozytoria? Jak wygląda integracja z Płatnikiem, e-Deklaracjami? Mam pisać dalej?

@zomo_prl:
i masz bałagan w papierach przy kilkunastu instalkach :(

dark-man   6 #50 21.01.2014 14:45

Pracuję w firmie, gdzie nie ma kupowania licencji grupowych, gdyż są 2 razy droższe i już miałem styczność z instalacją "Microsoft Office Home and Business 2013 Polish - PKC Box" o kodzie "T5D-01753", co najmniej 5 razy.
Przy pierwszej instalacji, nie ważne czy z płytki czy już z zainstalowanej aplikacji, nie ma możliwości ominięcia założenia konta, gdyż rzekoma karta klucza produktu, którą otrzymujemy przy zakupie MSO2013 H&B, to tak naprawdę nie jest nr seryjny do wpisania w programie by go aktywować, tylko jest to tak jakby karta prepaid do aktywacji konkretnego pakietu oprogramowania na koncie MS.
Trzeba najpierw założyć konto w MS, tam wprowadzamy kod z naszej karty prepaid i po tym, do naszego konta przypisywane jest konkretne oprogramowanie.
Po tym zabiegu, kreator z góry proponuje nam ściągnięcie instalatora Office'a, który tak naprawdę nie jest pakietem instalacyjnym uniwersalnym, tylko downloaderem, który ma zaszyty w sobie już prawidłowy klucz produktu.
Taki klucz produktu, możemy na swoim koncie MS wyklikać, lecz jest on głęboko i ciężko do niego dotrzeć. Tak samo można uzyskać z poziomu swojego konta, dostęp do uniwersalnej do ściągnięcia, wersji instalacyjnej MSO2013.
Najczęściej trzeba dawać NIE i ZROBIĘ TO PÓŹNIEJ itd. :-)

Ja w swojej firmie, założyłem jedno konto podając dane firmowe w polach do tego nie przeznaczonych i każdą zakupioną licencję wprowadziłem do tego jednego konta, wyciągnąłem rzeczywiste klucze aktywacyjne i zapisałem sobie je przy pozostałych licencjach od danego komputera.

dark-man   6 #51 21.01.2014 14:50

zapomniałem dodać, że ten pakiet "Microsoft Office Home and Business 2013 Polish - PKC Box" o kodzie "T5D-01753" jest teraz najtańszym możliwym teraz pakietem MSO dla firm.

Jest pewien plus jego - można go przenosić z komputera na komputer, oczywiście po odinstalowaniu na poprzednim :)

  #52 28.01.2014 22:06

mozna odinstalowac i przeniesc ale tylko raz na 90 dni

  #53 29.01.2014 12:01

zmuszanie zakladania kont na sile wszedzie gdzie tylko sie da troche wkurza
sam zeby zainstalowac szybciej pakiet Office 2013 u uzytkownika zalogowalem sie na swoje konto i licencja podpiela sie pod moje konto
problem zgloszony do MS - obecnie problem znaja i nie maja mozliwosci odlaczenia/przelaczanie takiej licencja do innego konta

barylka1986   4 #54 21.05.2014 19:22

Widzę, że można pobierać nośniki instalacyjne w przypadku gdy kupiliśmy tylko klucz. Ale jak jest z tworzeniem konta MS to jeszcze nie wiem. Ale jeśli jest to zwykły nośnik to pewnie będzie jak w wersji 2010, że podajemy tylko klucz - który znajdziemy na stronie pobierania - a później to już z górki.

  #55 14.10.2015 10:45

@xomo_pl: Uda się zainstalować, ale żeby aktywować MSO2013 trzeba ponownie się zalogować do konta MS przy uruchomieniu jakieś aplikacji.