Maldita Castilla 1.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Maldita Castilla to niesamowity powiew przeszłości. Temu bezpłatnemu projektowi udało się świetnie uchwycić radość płynąca z grania w automatowy hit Ghosts 'n Goblins sprzed wielu lat, a także kolejne części serii, i odtworzyć go dla zupełnie nowej generacji fanów świata elektronicznej rozrywki. Zabawa wymaga niezłej zręczności, a przy tym produkcja została naprawdę dobrze dopracowany, jak na darmowe dzieło.

Wcielamy się tutaj w walecznego rycerza Don Ramiro z tytułowej przeklętej Kastylii, który musi radzić sobie z kolejnymi zastępami mrocznych sił, od w miarę niegroźnych nieumarłych, ginących od jednego ciosu, po potężnych bossów. Rozgrywka opiera się na parciu przed siebie w prawą stronę, eliminowaniu kolejnych wrogów, a po drodze zbieraniu monet oraz skrzyń z różnorakimi bonusami. Naturalnie trzeba unikać ciosów.

Bohater wykorzysta w boju wiele różnorodnych broni, zdobywanych w trakcie zabawy, a także innych przydatnych przedmiotów. Pod kątem graficznym, Maldita Castilla wypada niezwykle przede wszystkim z uwagi na specjalny filtr nakładający linie na obraz, aby imitować przeplot niczym w starych ekranach. Da się go niemniej wyłączyć. Osobna ciekawa sprawa to tryb speedrun, czyli coś dla miłośników przechodzenia gier byle jak najszybciej. W nim na ekranie stale widać czas rozgrywki, motywujący do parcia dalej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!