r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes Anti-Malware Mobile – darmowe zabezpieczenie dla Androida

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W dobie skandali takich jak ten związany z wszędobylskim zbieraniem informacji przez NSA, coraz więcej mówi się nie tylko o prywatności, ale również bezpieczeństwie. W szczególności swoistym problemem są tu urządzenia mobilne, które zrobiły niesamowitą karierę w ostatnich latach – ogrom funkcji, możliwość lokalizowania użytkownika i na tej podstawie dobierania odpowiednich danych, budowanie całych ekosystemów… to tylko kilka aspektów. Niestety nie każda aplikacja korzysta jedynie z tego, co jej potrzebne. Są również i takie, których głównych zadaniem jest zrobienie czegoś szkodliwego. Nie można się jednak poddawać, tym bardziej, że dla platformy Android dostępny jest już Malwarebytes Anti-Malware Mobile.

Malwarebytes Anti-Malware Mobile, to wersja mobilna bardzo popularnego programu ochronnego dla systemów Windows, znanego z komputerów PC. Aplikacja pozwala na ochronę systemu Android przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, a także sprawdzanie informacji dotyczących tego, w jaki sposób zainstalowane i używane aplikacje ingerują w prywatność użytkownika. Po uruchomieniu dostępne jest skanowanie, dzięki któremu MBAM nie tylko potrafi wyszukać szkodliwe oprogramowanie, ale również zbiera informacje o tym, jak zainstalowane aplikacje wpływają na prywatność. Antywirus posiada edytowalny harmonogram skanowania i aktualizacji, działa również w czasie rzeczywistym sprawdzając instalowane aplikacje. Do dyspozycji oddaje także podgląd informacji o działających procesach (m.in. użycie RAM, czasu procesora) z możliwością ich zatrzymania.

Zwieńczeniem możliwości jest manager prywatności, który przedstawia listy aplikacji wymagających określonych uprawnień np. dostępu do lokalizacji użytkownika, monitorowania połączeń, danych z kalendarzy itd. Dodatkowy audyt bezpieczeństwa pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty ustawień tj. wyłączenie NFC i Android Beam, trybu debugowania, a także odpowiednie zabezpieczenie ekranu blokady przy pomocy techniki innej niż jedynie przesunięcie palcem. Czego natomiast w aktualnie dostępnym Malwarebytes nie znajdziemy? Aplikacja nie wymaga trybu root, nie posiada również żadnego modułu antykradzieżowego — za tę funkcję, według autorów, odpowiada niedawno zaprezentowany manager urządzeń od Google, do którego jest kierowany użytkownik po wybraniu stosownej opcji.

r   e   k   l   a   m   a

Chociaż aplikacja jeszcze nie zadebiutowała w Google Play, jej instalator w postaci pliku apk jest już dostępny. Instalacja wymaga włączenia w ustawieniach zabezpieczeń pozwolenia na instalację aplikacji spoza oficjalnego sklepu. Jeżeli nie chcecie tego robić, sugerujemy poczekać aż znajdzie się ona w markecie, jeżeli natomiast chcecie wypróbować mobilnego MBAM-a dla Androida, zapraszamy do naszej bazy programów, w której znajdziecie jego instalator. Aplikacja jest darmowa, jedynymi ograniczeniami może być interfejs dostępny w języku angielskim, a także konieczność posiadania systemu w wersji 2.3 lub wyższej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.