Malwarebytes Anti-Ransomware 0.9.17.661 Beta

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Malwarebytes Anti-Ransomware to bezpłatne narzędzie, która wykorzystuje zaawansowaną technologię w celu ochrony komputera przed przestępczym oprogramowaniem typu ransomware (np. CryptoLocker, CryptoWall czy CTBLocker).

Zasada działania Malwarebytes Anti-Ransomware jest wyjątkowo nieskomplikowana, ale za to bardzo efektywna. Narzędzie monitoruje wszystkie procesy zachodzące w systemie operacyjnym Windows i zawartość dysku twardego w czasie rzeczywistym po to, by wykryć i zablokować ransomware, a następnie przenieść je do kwarantanny. W ten sposób program oferuje pełną ochronę komputera, a jednocześnie pozwala użytkownikowi na kontrolowanie podejrzanej zawartości.

Ransomware jest szczególnie niebezpieczne, bowiem po zainfekowaniu komputera oprogramowanie szyfruje dane użytkownika, które mogą zostać odblokowane zazwyczaj po uiszczeniu stosownej opłaty. Szczegółowe informacje na ten temat zostają opublikowane w specjalnej notatce, która pojawia się na komputerze po aktywowaniu przestępczego oprogramowania.

Malwarebytes Anti-Ransomware nie obciąża zasobów komputera i bezproblemowo współpracuje z głównym programem antywirusowym, stanowiąc jego uzupełnienie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 20.03.2018 22:43

@anonim.89 (niezalogowany): nie, nie warto.
pozdrawiam

  #7 09.08.2017 10:37

Pojawiła się nowa wersja Malwarebytes Anti-Ransomware w sierpniu 2017 ale nadal jest w fazie beta . Ale gdy ktoś obawia się zainfekowania szkodnikiem typu ransomware który ostatnio częściej sieje spustoszenie komputerowe na świecie - to warto go zainstalować i niech czuwa w tle. Większość antywirusów nie zabezpiecza przed tym rodzajem szkodnika a dodatkowe programy z wąskim zakresie ochrony tylko przed ransomware jest tylko parę do wyboru.

  #6 02.11.2016 07:41
  #5 11.09.2016 09:50

Gdyby ( instalowanie) ściąganie innych czy dodatkowych programów na komputer było bezpieczne i bez niespodzianek to po co byłyby inne programy poprawiające to co żeśmy zepsuli albo usuwające lub zwalczające niechciane programy czy dodatki do nich . Odniosłem takie wrażenie ,że gdy ściągasz nowy program na komputer to musisz się z tym liczyć ,że razem z nim zainstalujesz przy okazji ,sporadycznie to czego nie chcesz instalować nawet wirusa ,szpiega ,robaka , oprogramowanie wymuszające okup .Logicznie myśląc - gdyby nie było szkodników to nie byłoby programów do ich zwalczania .Interes kręci się bo dajesz pracę informatykom lub sam szukasz wiedzy ,instalujesz wymyślne darmowe czy płatne programy i w twoim interesie jest aby komputer był bezpieczny .Gdy masz pecha to na wielu stronach możesz złapać intruza i to z różnych powodów zainstalować szkodnika czytając wypowiedzi internautów .

Kisielek   12 #4 16.07.2016 14:59

@FreeWare_RK: To odpowiedź googla na liczne zgłoszenia od użytkowników którzy pobierali przez asystenta pobierania dp.pl. Brawo google :)

FreeWare_RK   21 #3 16.05.2016 22:04

Patrzcie, chciałem pobrać ten program a wyskoczyło mi to: http://dpcdn-s10.pl/bezpieczenstwo/MBARW_Setup.exe .


,,Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy

Osoby dokonujące ataków na stronie dpcdn-s10.pl mogą podstępem próbować nakłonić Cię do zainstalowania programów obniżających jakość przeglądania internetu (np. zmieniających stronę główną lub powodujących pokazywanie dodatkowych reklam na stronach, na które wchodzisz). " .

Autor edytował komentarz w dniu: 16.05.2016 22:10
krexon   6 #2 30.03.2016 13:30

Tu jest wymienione więcej tego typu softwaru: http://www.ghacks.net/2016/03/30/anti-ransomware-overview/

Kisielek   12 #1 27.03.2016 23:17

Czy to działa na zasadzie "CryptoPrevent" ?