r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Malwarebytes kończy z Junkware Removal Tool, poleca odśmiecać AdwCleanerem

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Oto smutna wiadomość dla wielu doświadczonych pracowników serwisów IT: Junkware Removal Tool (JRT) firmy Malwarebytes, jedno z najlepszych narzędzi do czyszczenia Windowsa ze wszelkich śmieci, zostaje samo odesłane na śmietnik historii. Obecny właściciel ogłosił, że nie będzie już go dalej rozwijał i aktualizował, nie chce bowiem by to niezwykle proste narzędzie konkurowało z popularnym AdwCleanerem.

Popularność JRT nie wzięła się znikąd – wystarczyło pobrać i uruchomić niewielki programik, który komunikując się jedynie przez konsolowy interfejs robił porządki w Windowsie, usuwając wszelkiej maści niechciane oprogramowanie, w tym dodatki do przeglądarek, paski narzędzi, programy adware. Jego aktualna wersja 8.1.4 wychwytuje ponad 250 wariantów tego, co określamy mianem junkware.

Minimalne obciążenie komputera w trakcie tych operacji sprawiało, że JRT działał nawet na najsłabszych laptopach, nawet na Windowsie XP z 256 MB RAM, jednordzeniowym procesorem Pentium III i 10 MB wolnego miejsca na dysku. Dziś już takich programów nie robią – a przecież JRT nie powstał znowu tak dawno – zadebiutował na forum serwisu Bleeping Computers w 2012 roku.

r   e   k   l   a   m   a

Trzy lata później JRT zostało kupione przez Malwarebytes z jego deweloperem, Filiposem Mouliatisem, który miał się zająć m.in. zintegrowaniem narzędzia z innymi produktami tej firmy. Pewnie by coś z tego wyszło, gdyby nie to, że w 2016 roku Malwarebytes kupiło inne, znacznie bardziej współcześnie wyglądające narzędzie AdwCleaner.

Teraz właściciel uznał, że nie będzie utrzymywał dwóch programów służących w zasadzie do tego samego. Kończy ze wsparciem JRT, które zostanie oficjalnie pogrzebane 26 kwietnia 2018 roku. Dotychczasowym użytkownikom poleca się przejść na AdwCleanera w wersji 7 lub wyższej, który będzie dalej rozwijany i wspierany.

Oczywiście wciąż będziecie mogli używać JRT po tym czasie, wciąż też JRT będzie w naszej bazie oprogramowania, ale wobec nowych rodzajów junkware pozostanie on bezbronny. Przejście na aktywnie rozwijane oprogramowanie jest w tej sytuacji koniecznością.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.