Mamy, ale nie damy - akt II

Strona główna Aktualności

O autorze

29 kwietnia Microsoft poinformował o uzyskaniu statusu RTM przez Service Pack 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008. Minął już prawie miesiąc, a dodatku w centrum pobierania nie widać. Microsoft zapytany o powód opóźnienia mówi, że nie ma żadnego opóźnienia, bo SP2 był od zawsze planowany na drugi kwartał 2009 roku, a ten się przecież jeszcze nie skończył. Ale zaraz, zaraz... czy tego filmu już przypadkiem nie widzieliśmy?

Trudno się oprzeć takiemu wrażeniu - sytuacja wygląda niemal identycznie, jak przed rokiem, gdy Microsoft wydawał chyba jeszcze bardziej oczekiwany dodatek Service Pack 1 dla Windows Vista. Premiera wersji RTM miała miejsce 4 lutego 2008, a w centrum pobierania i Windows Update dodatek pojawił się dopiero po ponad 5 tygodniach - 18 marca. Dlaczego trwało to tak długo? Microsoft tłumaczył, że powstał problem z niektórymi sterownikami, dlatego firma wolała wstrzymać się z publikacją SP1 na masową skalę do momentu rozwiązania sprawy. Pomimo sporego opóźnienia wszystko to wydaje się jednak sensowne.

Teraz przy okazji Service Packa 2 dla Windows Vista i Windows Server 2008 mamy powtórkę z rozrywki - wersja RTM ukończona 29 kwietnia, dzień później otrzymali ją nawet beta-testerzy i posiadacze płatnych subskrypcji TechNet i MSDN. Niestety na tym koniec - i jest nawet gorzej, niż poprzednio, bo tym razem razem nie ma żadnego wytłumaczenia ani nawet przybliżonej informacji o dacie wydania SP2. Korporacja zapytana przez Mary Jo Foley odpowiada ze stoickim spokojem, że nie ma żadnego opóźnienia - przecież od razu była mowa o "drugim kwartale 2009 roku", a ten się jeszcze nie skończył. No cóż, trudno odmówić racji, ale nie takiej odpowiedzi moglibyśmy sobie życzyć.

Na blogach, serwisach informacyjnych czy forach z całego świata nie słychać o żadnych problemach z Service Packiem 2 - dlaczego więc coś, co jest już ukończonym i przetestowanym produktem nie może zostać wydane publiczne dla wszystkich? Czy odwlekanie z niewiadomych powodów premiery gotowych Service Packów będzie już dziwną tradycją? Na te pytania niestety chyba nikt nigdy już nie udzieli odpowiedzi...

© dobreprogramy
s