Man Vs. Machine ustanawia rekord — 999 graczy online

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zazwyczaj przez Internet w pozycjach FPS mierzy się równocześnie 16, 32, czy 64 graczy. Szwedzkie studio MuchDifferent postanowiło mocno przebić te liczby, ustanawiając rekord osób strzelających do siebie online. W przygotowanym przez nich specjalnie do tego celu Man Vs. Machine na polu boju stanęło naprzeciw siebie 999 śmiałków podzielonych na dwie drużyny.

W wielkiej próbie opartej o silnik Unity produkcji przeglądarkowej mógł wziąć udział każdy, kto zainwestował dla chwały 29 dolarów. Nie zanotowano większych problemów poza nie do końca zrównoważonymi siłami stron, co też po części naprawiono w biegu, oraz kłopotami niektórych osób z połączeniem — przez to ostatecznie zabrakło jednej do bardziej okrągłego wyniku. Niemniej odebrano koronę projektowi Planetside, mogącemu dotąd pochwalić się nieoficjalnie 600 graczami uczestniczącymi na raz w rozgrywce.

MuchDifferent udostępni porcję zebranych w próbie, ciekawych danych w Internecie, na razie jednak studio skupia się na przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji dla Światowych Rekordów Guinessa. Naturalnie prace nad wykorzystaną technologią będą kontynuowane, a pewne rozwiązania zapewne odsprzedane zostaną zainteresowanym firmom. Wszystko sprawdzono w globalnym „praniu” — trudno o lepszą rekomendację.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję