reklama

Mandriva 2007.1 coraz bliżej

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj ukazała się trzecia wersja kandydująca nowego wydania dystrybucji Mandriva 2007.1. Jest to najprawdopodobniej ostatnie niestabilne wydanie, w ciągu najbliższych tygodni spodziewać możemy się oficjalnej premiery.

W nowej Mandrivie znajdziemy między innymi środowiska KDE 3.5.6, GNOME 2.18 i Metisse, pakiet biurowy OpenOffice 2.1 i przeglądarkę Firefox 2.0. Prócz tego, przygotowano nowe, wygodniejsze narzędzia do konfiguracji systemu, instalacji i aktualizacji pakietów, a także ułatwiające zarządzanie rozszerzeniami pulpitu Compiz i Beryl.

Postarano się też o lepsze wsparcie dla najbardziej popularnych kart graficznych firm NVIDIA, Intel i ATI, czytników kart pamięci, a także poprawiono usypianie i hibernowanie systemu.

Trzecia wersja kandydująca dostępna jest w edycjach Free (standardowy instalator, DVD) oraz One (LiveCD w wersjach z KDE lub GNOME). Obrazy płyt znaleźć można na oficjalnych mirrorach (katalog /devel/iso/2007.1/)

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić