r   e   k   l   a   m   a
reklama

Mandriva Linux 2009 - pierwsza beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się pierwsza wersja Beta dystrybucji Mandriva Linux 2009, o nazwie kodowej thornicrofti.

Znajdziemy w niej między innymi Firefoksa 2 i 3, środowisko graficzne GNOME 2.23.5, rozwijane na rzecz gałęzi 2.24, która ma znaleźć się w finalnym wydaniu dystrybucji oraz KDE 4.1 z tematem Ia Ora, a także nowy boot splash, czyli ekran wyświetlany podczas procesu ładowania systemu. Dostępna stała się ponadto synchronizacja z urządzeniami przenośnymi pracującymi pod kontrolą Windows Mobile 2003 i Windows Mobile 5+. Ze względu jednak na brak wtyczki opensync w KDE 4 niemożliwa jest synchronizacja poprzez aplikacje typu PIM, takie jak kmail, czy kontact. Również w jądrze pojawiła się obsługa Windows Mobile, umożliwiająca nawiązanie połączenia z Internetem za pośrednictwem telefonów komórkowych bądź PDA.

Premiera finalnej wersji 2009 planowana jest jesienią tego roku. Obrazy ISO w postaci trzech płyt CD bądź jednej płyty DVD są dostępne pobrania z serwerów dystrybucji.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów