r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mandriva Linux 2010 Spring RC do pobrania

Strona główna Aktualności

Pojawiło się wydanie kandydujące dystrybucji Mandriva Linux 2010 Spring. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wersja próbna przed wprowadzeniem stabilnego wydania systemu.

Ostateczne wydanie oprogramowania pojawi się 3 czerwca. W najnowszej wersji wprowadzono szereg zmian dotyczących m.in. środowisk graficznych KDE 4.4.3 i Gnome 2.30.1. Sam system natomiast oparty jest o jądro Linuksa w wersji 2.6.33. Poprawiono obsługę silnika WebKit w przeglądarce Epiphany, a także ulepszono wyświetlanie klipów w serwisie YouTube. Kolejne zmiany dotyczą narzędzia Gnome Activity Journal, a także menadżera kolorów Gnome. Dla KDE wprowadzono odtwarzacz Amarok w wersji 2.3.1 beta 1, który znacznie poprawia odtwarzanie podcastów. Zaktualizowano również takie narzędzia jak KTorrent, reKonq, Clementine czy Digikam. Kolejne uaktualnienia dotyczą Firefoksa - do wersji 3.6.3, OpenOffice 3.2, Chromium, Opery, Deluge, qBittorent. Poprawki pojawiły się w narzędziu do konfiguracji drukarek, jak również edytorach wideo. Do najnowszego wydania dołącozno sterownik Nouveau dla kart Nvidia.

Wersję kandydującą Mandriva Linux można pobrać z mirrorów. Dostępna jest wersja dla systemów 32 i 64-bitowych. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie. Szczególnie nie jest zalecana aktualizacja z wersji stabilnej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.