Mandriva Linux 2011 RC1 już gotowa

Strona główna Aktualności

O autorze

Wersja RC1 systemu Mandriva Linux 2011 została opublikowana po prawie miesiącu testów. Udostępnienie wersji kandydującej tegorocznego wydania dystrybucji firmy Mandriva nieco się opóźniło, gdyż twórcy dystrybucji musieli jeszcze doszlifować system.

W tym wydaniu znajdziemy nowe wersje oprogramowania, jak Mozilla Firefox 5.0, Opera 11.50, serwer X.Org 1.10.2, Pidgin 2.9.0, Thunderbird 3.1.11, Mesa 7.10.3 oraz libdrm 2.4.26. W ostatniej chwili poprawiono również rozmieszczenie czcionek, podmieniono niektóre grafiki w niskiej rozdzielczości i naprawiono drobne błędy przekompilowanych sterowników dkms. Wersja RC1 jest już bardzo bliska stabilnej i umożliwi użytkownikom zapoznanie się z prawie wszystkimi nowościami, które trafią do stabilnej Mandrivy 2011, w tym oczywiście z nowym wyglądem systemu. Mandriva 2011 zostanie wyposażona w nowe schematy graficzne, tapety, ekrany powitalne, widżety dla Plasmy, ikony i ekrany powitalne. Nowa szata graficzna systemu powstała dzięki współpracy z rosyjskim zespołem ROSA Labs. Szczegółowe informacje na temat wydania znajdują się na blogu firmy.

Obrazy z kandydującą wersją Mandrivy 2011 można już pobrać dla komputerów 32-bitowych i 64-bitowych z odpowiednich serwerów FTP. Obrazy zajmują około 1,7 GB i można ich używać zarówno do instalacji, jak i jako Live CD (do uruchomienia systemu z płyty).

© dobreprogramy

Komentarze