r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mandriva nie podpisze umowy z Microsoft

Strona główna Aktualności
Mandriva

postanowiła urwać ostatnie spekulacje i dołączyć do grona firm, które jawnie i oficjalnie zadeklarowały, że nie podpiszą żadnej umowy patentowej z Microsoft. Wcześniej takie umowy ze znanych firm wspierających Open Source podpisały m.in. Novell, Linspire i Xandros. Głównym przedmiotem umowy jest zobowiązanie, że Microsoft nie będzie podejmował żadnych kroków na drodze prawnej w kwestii naruszania patentów korporacji w oprogramowaniu Open Source.

Podobną odmowną deklarację złożyła także firma Canonical, producent popularnej dystrybucji Linuksa - Ubuntu. Wcześniej podpisania umowy odmówił również Red Hat, jeden z największych dystrybutorów Linuksa. Firmy te zgodnie twierdzą, że Microsoft sieje tylko niepewność i straszy sankcjami. Ci, którzy umowę podpisali - pierwszy zrobił to w listopadzie Novell - wierzą, że mogą ochronić w ten sposób swoich klientów przed ewentualnymi roszczeniami.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.