Postarzanie produktu, z nieco innej strony...

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że mój wpis nie ma na celu bronienia któregokolwiek z producentów, jednocześnie nie pochwalam również praktyk związanych z postarzaniem produktu bo zdaje sobie sprawę że takie zjawisko istnieje i chyba nigdy nie doczekamy czasów kiedy ono zniknie. Więc po co ten wpis? Chciałem podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na ten temat, i spojrzeniem na temat z drugiej strony barykady. Bowiem nie wszystko co zepsuło się po 3 latach miało się po 3 latach zepsuć, a miało 3 lata wytrzymać. Niby to samo, a jednak nie do końca.

Radio Internetowe, da się? Da!

Od mojego ostatniego wpisu na blogu upłynęło już wiele wody w Wiśle, i wiele piwa na HotZlocie zostało wypite. Od teraz postaram się zwiększyć aktywność, i tym wpisem chciałbym to zainaugurować. Jest to wpis krótko omawiający powód przez który straciłem wiele czasu i zdrowia, co przeszkadzało mi w pracy nad moim portfolio na dobrychprogramach.

Przez ostatnich kilka miesięcy toczyłem walkę z moją pracą magisterską. Uważam że tematyka projektu nadaje się do podzielenia się tym co udało mi się zrealizować.

OUYA, GAME STICK a może...

No właśnie, aktualnie jesteśmy świadkami powstawania konsol z Androidem na pokładzie. Przy okazji informacji o powstaniu konsolki GAME STICK zacząłem się zastanawiać nad sensem powstawania androidkonsol, do czasu kiedy w planach była tylko OUYA nie zwracałem na takie rzeczy uwagi, ale czy ewentualny wysyp adroidowych konsoli będzie czymś dobrym?

Ale od początku. Konsole do gier, to nic innego jak zaprojektowane specjalnie do gier, całkiem wydajne maszyny które w momencie wyjścia na rynek oferują całkiem pokaźną moc obliczeniową.

Unity, teoretycznie ergonomiczne środowisko w Ubuntu

Na początku chciałbym tylko powiedzieć że nie jestem fanbojem linuxa, ani jego przeciwnikiem. Zazwyczaj pracuję na Windows, ale linuxa traktuję jako ciekawostkę, i lubię od czasu do czasu przetestować nową dystrybucję aby się przekonać, czy może nie da mi większej wygody spędzania czasu przed komputerem niż Windows.

Zazwyczaj gdy decyduje się na zabawę z jakąś nową dystrybucją, bądź nową jej wersją celuję w środowisko KDE, najprościej mi się w nim odnaleźć, i zazwyczaj daję radę sobie wszystko skonfigurować wg potrzeb.