MapFactor GPS Navigation 1.0.6.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

MapFactor GPS Navigation to darmowa nawigacja samochodowa, która dodatkowo potrafi pracować w trybie offline. Jedną z jej główny zalet jest oparcie nawigacji na tworzonych przez społeczność mapach OpenStreetMaps.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji ustawiamy jej podstawowe parametry, określamy język interfejsu i nawigacji, jednostki metryczne oraz, które mapy chcemy pobrać do pamięci urządzenia. Wybierać możemy spośród setek krajów z pięciu kontynentów. Oczywiście nie zabrakło wśród nich Polski. Zaletą OpenStreetMaps jest czynny udział społeczności w ich tworzeniu. Dzięki temu często w mniejszych rejonach posiadają one bardziej dokładne informacje niż inne, komercyjne rozwiązania.

Tradycyjnie jednak skuteczność map najlepiej ocenić samemu dla wybranego i uczęszczanego przez nas regionu. Interfejs MapFactor GPS Navigation stworzono z myślą o jej głównym zastosowaniu. Przyciski są duże i przypominają te znane z klasycznych nawigacji. Aplikacja pozwala wybrać rodzaj pojazdu jakim będziemy podróżowali w tym rower oraz pieszo. W ustawieniach możemy edytować sporo elementów dotyczących zarówno mechanizmów wytaczania trasy, komunikatów jak i samego wyglądu programu.

Poza sporą bazą punktów POI MapFactor GPS Navigation dysponuje także informacjami o radarach. Dodatkowo w aplikacji znajdziemy moduł mierzący naszą prędkość. Pewne zastrzeżeni można mieć do szybkości wyszukiwania adresów oraz braku płynności w przewijaniu mapy. To jednak drobne wady przy sporej ilości zalet. Jeżeli zależy Wam na darmowych mapach z trybem offline MapFactor GPS Navigation to pozycja, której warto się przyjrzeć.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dziadek J i L   2 #1 19.09.2016 12:10

Mapa dobra i dokładna. Ma też pewne wady od których zacznę. Zalety wymienię potem.
Prowadząc do celu stwarza pewien kłopot, gdyż dość późno każe skręcić:
- dojeżdżam do skrzyżowania, a głos informuje "dalej prosto", ja zatrzymuję się na czerwonym. W lewym dolnym rogu widzę w okienku 11 metrów do najbliższego manewru, strzałka wskazuje kierunek w lewo. Mam światło zielone, ruszam, jadę i słyszę "dalej prosto", i za sekundę kolejna komenda "skręć w lewo". Jest to do zniesienia gdy ruszam z pod świateł. Gorzej jest gdy dojeżdżam do skrzyżowania i światła mam korzystne, a nie zdążyłem zerknąć na okienko z informacją o odległości do kolejnego manewru. Trafiło mi się, że musiałem pojechać prosto, a nie tak jak zamierzałem,
-jadąc autostradą, gdy zbliżam się do jedynego zjazdu, jest dobrze. Głos "zjedź z autostrady" upewnia mnie, że jadę dobrze. Gorzej jest gdy trafi się na cały węzeł zjazdów i rozjazdów. Wówczas komenda "zjedź z autostrady" jest denerwująca. W komendzie zjazdu z autostrady powinienem usłyszeć, który to Ausfahrt lub za ile metrów czy też kilometrów mam zjechać, na którym pasie się ustawić, na lewym czy prawym. Czy mam jechać w prawo lub w lewo?.
-wpisując adres gdzie chcę jechać wyskakuje mi wiele możliwości. Jest to do zniesienia w Polsce i wtedy gdy adres wpisuję mając dużo czasu na ustalenie właściwego miejsca. Ale w trakcie jazdy?. Muszę się zatrzymać, inaczej nie ma szans wybrania właściwego adresu. A gdy jestem za granicą?. Rozpacz. Jeśli chcę ustalić jak dojechać np. do lotniska w Dortmundzie, w Rotterdamie, albo w innej Kolonii, to system podając wiele adresów z pozoru niewiele się różniących nie ułatwia mi wyboru. Mając zaproponowanych tyle opcji człowiek po prostu ma same wątpliwości. Nie wiem czy podany punkt docelowy to odloty, czy przyloty, czy jakiś parking, czy biuro itd. Spróbujcie wybrać jakąś niewłaściwą propozycję, to się przekonacie.
-system pobierania mapFactor i aktualizacji wcale nie jest taki prosty i jednoznaczny. Są mapy z doskonałym systemem pobierania i aktualizacji nawet dla kompletnego laika, którego jeszcze muszą zidentyfikować i stwierdzić, że to ich abonent.
-mapFactor trochę za dużo chce ode mnie przy wyborze systemu współrzędnych. Mam do wyboru koordynaty: dd.dddddo, ddomm.mmm, ddomm'ss.s" teraz tylko wybrać która to jest ta właściwa i już. Kto z geografii był prymusem to mu dobrze. Mnie pomógł jeden taki orzeł z geografii.
-ciut za mała czcionka w opisach adresów. Dla gościa trochę gorzej widzącego, wybranie adresu z Ulubionych w trakcie jazdy to męczarnia, no chyba, że zatrzyma się.
Teraz coś o zaletach:
- mapa dobra, do tego darmowa,
- po włączeniu nawigatora mapa b. szybko się otwiera,
- daje pełną możliwość korzystania ze współrzędnych. Mogę uzyskać koordynaty wpisanego przed chwilą celu i podać je komuś kto chce tam jechać. Coś pięknego. Wszędzie, gdy przyjadę do mojego celu podróży, zawsze wywołuję i kopiuję jego koordynaty, a potem wprowadzam tak uzyskany adres do Ulubionych. Bardzo dobry sposób na bezproblemowe dotarcie do każdego celu,
- dobry interface, informacja wizualna o kierunku jazdy kolejnych i manewrach dobra,
- ostrzeganie o przekroczeniu prędkości i radarach, też dobre, choć przydały by się jeszcze sygnały o innych przeszkodach, nawet o przejazdach tramwajowych.
- w miastach które zna się dobrze, można jeździć z włączoną mapą (mapFactor) bez wybranego celu jazdy.