reklama

MapGO24 pozwoli odnaleźć telefon, samochód, członków rodziny oraz psa

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Imagis, znana przede wszystkim jako producent oprogramowania do nawigacji MapaMap, uruchomiła dziś kolejny produkt w swoim portfolio. Platforma MapGO24 to zestaw usług pozwalających śledzić i lokalizować przeróżne urządzenia, jak samochód służbowy, zagubiony telefon czy niesubordynowanego pupila.

Za pomocą aplikacji na smartfona, dostępnej dla systemów iOS i Android, możemy śledzić jego położenie w aplikacji MapGO24. Daje to różne możliwości, od odnajdywania zagubionego urządzenia, przez ułatwienie umawiania się ze znajomymi, z którymi podzielimy się dostępem do naszej lokalizacji, po kontrolowanie położenia osoby cierpiącej na zaburzenia, które mogłyby utrudnić jej samodzielny powrót do domu. Imagis ma w planie także wprowadzenie ofert dla firm, w tym monitorowanie samochodów służbowych oraz flot. Niebawem będzie możliwe także śledzenie lokalizacji obserwowanych obiektów w przeglądarce.

Aby korzystać z platformy, należy założyć na niej konto i, niestety, zaakceptować otrzymywanie materiałów marketingowych. Następnie możemy zaprosić znajomych bądź członków rodziny, wysyłając do nich SMS lub e-mail z poziomu aplikacji MapGO24. W wiadomości znajdzie się odnośnik do MapGO24 Agenta oraz kod PIN, którym należy agenta aktywować. Lokalizacja będzie udostępniana, w miarę możliwości, na bieżąco. Obserwujący będzie miał możliwość skontrolować także stan naładowania baterii monitorowanego urządzenia, zaś obserwowany ma możliwość zaalarmowania obserwującego z poziomu Agenta. Wysłana zostaje prośba o pomoc oraz dokładne położenie, ale niestety nie oznacza to, że telefon obserwującego zawibruje czy też wyda dźwięk, łatwiej więc w sytuacji kryzysowej zadzwonić.

Za pomocą tej platformy można śledzić nie tylko smartfony. W ofercie producenta znalazły się lokalizatory dla samochodów, z możliwością podłączenia w gnieździe zapalniczki (SmartGPS Car) lub złączu diagnostycznym (SmartGPS OBD, stamtąd ma także dostęp do informacji na przykład o zużyciu paliwa), osób w formie zegarków oraz uniwersalne, wielkości pudełka zapałek, które można nosić ze sobą, przymocować do obroży psa bądź roweru.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że spółka Imagis S.A. przymierza się do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zamierza przenieść się z NewConenct na główny parkiet Giełdy. Trwają także rozmowy z trzema podmiotami, które Imagis chciałby kupić, aby poszerzyć swoją działalność na polu oprogramowania. W ubiegłym roku spółka zanotowała 1,47 miliarda złotych przychodów ze sprzedaży i 12,23 mln zł zysku netto.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama