Mapy Google i ciemny motyw interfejsu. Aktualizacja trafia do użytkowników

Strona główna Aktualności
Mapy Google otrzymują "pełny" ciemny motyw, fot. Pexels
Mapy Google otrzymują "pełny" ciemny motyw, fot. Pexels

O autorze

Mapy Google na Androida wreszcie otrzymały ciemny motyw całego interfejsu – wynika ze zrzutów ekranu zamieszczonych w serwisie reddit przez jednego z użytkowników. W Mapach Google 10.51.1 w ustawieniach pojawiła się w jego przypadku możliwość wybrania jasnego, ciemnego lub zgodnego z systemowym motywu, a interfejs aplikacji faktycznie potrafi się do tego dostosować. To realizacja zmian, które nieoficjalnie były zapowiadane na początku bieżącego miesiąca.

Wszystko wskazuje jednak na to, że (podobnie jak w przypadku większości aktualizacji wprowadzanych przez Google) ciemny motyw Map Google trafia do użytkowników w kilku etapach. W moim telefonie, mimo zainstalowania tej samej wersji Map Google i obecności Androida 10 z globalnymi ustawieniami kolorów aplikacji, ta opcja nie jest jeszcze dostępna – najpewniej zostanie włączona po stronie serwera w najbliższym czasie. W efekcie, nim "pełny" ciemny motyw Map Google trafi do wszystkich użytkowników, może minąć kilka dni lub tygodni.

Kierowcy, którzy pomyślą, że opisywane ciemne kolory nie są nowością, mają rację tylko częściowo. Chociaż Mapy Google od dawna oferują ciemny motyw w aplikacji, to dotychczas był on dostępny wyłącznie w trybie nawigacji. Wystarczy zakończyć wyświetlanie wskazówek dojazdu, by na przykład przejrzeć mapę ręcznie, a program wróci do jasnych kolorów, które – szczególnie w samochodzie w nocy – mogą skutecznie oślepić kierującego.

Po wdrożeniu opisywanych zmian, Mapy Google będą respektować ustawienia systemowe w tym zakresie, bądź pozwolą na ręczne wybranie konkretnego motywu. Nie będzie więc problemu z wyświetlaniem Map Google w ciemnych kolorach cały czas – niezależnie od pory dnia.

Mapy Google na Androida i iOS-a są dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s