Mapy HERE już bez etykietki „beta”, za to z widokiem 3D handlowych galerii i lotnisk

Strona główna Aktualności

O autorze

Fani nawigacji offline i uwalniania Androida od usług Google mogą zacierać ręce – Nokia wydała kolejną kompilację swojej popularnej aplikacji kartograficznej HERE, usuwając z niej etykietkę „beta”. Aplikacja działająca praktycznie na wszystkich smartfonach z zielonym robocikiem praktycznie deklasuje Mapy Google, a wprowadzone do niej w najnowszej wersji ulepszenia sprawiają, że producenci płatnych aplikacji nawigacyjnych muszą czuć się bardzo niepewnie.

Nic nie zapowiadało tej gwałtownej zmiany. Kilka dni temu pojawiła się co prawda kolejna aktualizacja HERE, wprowadzająca drobne ulepszenia, takie jak wyświetlanie małych wysepek, bardziej realistyczne trasy komunikacją publiczną w wielu miastach czy dokładniejszą nawigację w niektórych afrykańskich krajach, ale sami przyznacie, nie było to nic szczególnego. Bomba spadła o północy, w sklepie Google Play pojawiła się kolejna oficjalna kompilacja HERE, pozbawiona już etykiety „beta” i wprowadzająca innowacje rzadko spotykane w tej klasie oprogramowania.

Najważniejszą zmianą jest dodanie 3D Venue Maps, trójwymiarowych map galerii handlowych i lotnisk w ponad 70 krajach. Sprawdziliśmy – nasz kraj został potraktowany tu bardzo dobrze, uwzględniono zdecydowaną większość obiektów tego typu w największych miastach. Fajnym ulepszeniem jest wyświetlanie przez planistę tras samochodowych, pieszych i komunikacją miejską na jednym ekranie, tak że jednym rzutem oka można porównać je ze sobą.

Łatwiej teraz też dowiedzieć się więcej o interesujących miejscach (POI) – wystarczy dotknąć ich ikonę, by wyświetlił się panel z dodatkowym opisem, w tym np. informacjami o komunikacji miejskiej czy godzinami seansów filmowych. Dotknięcie ikony nawigacji powoduje wytyczenie trasy z obecnego miejsca.

Znacznie wygodniej pobrać teraz mapy offline, można to teraz zrobić w tle, nie blokując aplikacji w czasie pobierania. W ten sposób można też pobrać na kartę SD głosy nawigacji. Jeśli zaś już o głosach mowa, to poprawiono ich głośność, dzięki czemu wskazówki są lepiej słyszalne. Zadowoleni powinni być też posiadacze najmocniejszych urządzeń z Androidem – HERE jest wreszcie kompatybilne z 64-bitowymi procesorami.

Z takim arsenałem funkcji, dopracowanym działaniem w trybie offline, stabilnością pracy, sprawną nawigacją, oraz przede wszystkim ceną (jak pobić to co darmowe?), HERE jest perełką w bibliotece oprogramowania na Androida. Pobrać ją możecie z naszej bazy oprogramowania.

© dobreprogramy
s