Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

RockMelt - Test nowej przeglądarki.

Witam, dziś po otrzymaniu e-mail-a od RockMelt z wiadomością że ruszyły otwarte testy nie zwlekając zabrałem się do roboty.

Instalacja Przeglądarki

Sama instalacja przeglądarki jest bardzo podobna do instalacji Chrome(RockMelt jest na niej oparty) przynajmniej jeżeli chodzi o pierwszą część instalacji. W drugiej części podajemy nasze dane do konta na facebook-u oraz udzielamy przeglądarce dostępu do wszystkich danych znajdujących się na naszym koncie.

Główne okno przeglądarki

Główne okno przeglądarki przypomina swoim wyglądem Chrome. Przycisk ustawień został przeniesiony lecz same ustawienia przypominają te z Chrome. Pasek wyszukiwania w przeciwieństwie do chrome nie jest zintegrowany z paskiem adresu lecz znajduje się obok. Okno przeglądarki ma przyjemny błękitny kolor przypominający ten z poprzednich wersji chrome.

Dodatkowe funkcje

Obok paska adresu znajduje się przycisk "share" służy on do wrzucania do swojej tablicy na facebook adresu strony na której jesteśmy, oczywiście do samego linku możemy dodać swój komentarz.

Po lewej stronie okna widzimy aktywnie dostępnych znajomych, mała kolorowa kuleczka oznacza ich status. Po kliknięciu na miniaturę zdjęcia naszym oczom ukazuję się okienko w którym mamy dostęp do czatu z osobą której miniaturę wybraliśmy oraz do jej ostatnich aktywności.

W pasku po prawej stronie widzimy dwie ikony, po kliknięciu na tę z ikonom facebook naszym oczom ukazuję się okno z ostatnimi wpisami do tablicy.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o szybkość działania przeglądarki jest ona bardzo podobna do chrome, dużo funkcji pierwowzoru zostało zachowanych między innymi możliwość tłumaczenia stron. Zaryzykował bym stwierdzenie iż jest to chrome plus funkcje społecznościowe.

Za błędy przepraszam, zachęcam do samodzielnego przetestowania.

Pozdrawiam Marcin.

 

Komentarze

0 nowych
mati810   5 #1 13.11.2010 23:13

Ciekawa recenzja przeglądarki, jednak sam dodałbym na początku trochę informacji na jej temat. Osobiście nie słyszałem o niej wcześniej i o istnieniu takowej dowiaduje się dopiero teraz. Stąd nie wiem kto jest producentem przeglądarki, która to już wersja programu i od kiedy jest rozwijana.

Ogólnie wpis krótki i treściwy.

Co do samego programu przypomina trochę Flocka, pod względem tej społecznościowej otoczki. Flock = Firefox dla maniaków Facebooka, a RockMelt = Chrome dla maniaków Facebooka.

Sam przetestuję z ciekawości :)

mati810   5 #3 14.11.2010 00:23

Faktycznie. Nawet mignęło mi to przed oczami podczas przeglądania newsów na głównej. Zwracam honor :)

  #4 14.11.2010 18:16

@mati810
"Flock = Firefox dla maniaków Facebooka"
Jak to? To ty jeszcze nie wiesz, że najnowszy Flock 3 jest oparty na Chromium?
W całym internecie o tym krąży!
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=flock+3+chromium&aq=f&aqi=&aql=&...=