Marcowe biuletyny zabezpieczeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft w marcu wydał cztery biuletyny zabezpieczeń. Wszystkie oznaczone zostały jako krytyczne i opisują problemy mogące pozwolić na zdalne wykonanie kodu. Ten miesiąc zdominowany został przez pakiet Office.

Pierwsze dwa biuletyny MS08-014 oraz MS08-015 dotyczą kilku usterek w aplikacjach Excel oraz Outlook. Trzeci biuletyn MS08-016 poświęcony jest usterce dotyczącej całego pakietu Office. Wreszcie w czwartym biuletynie MS08-017 znalazł się opis problemu w Office Web Components.

Oprócz poprawek zabezpieczeń Microsoft wydał do usługi Microsoft Update także trzy łatki niezwiązane z bezpieczeństwem. Dwie z nich dotyczą systemu Windows i w związku z tym pojawią się także w witrynie Windows Update. Wydanie kolejnych biuletynów zabezpieczeń przypada na wtorek, 8 kwietnia, zaś ich zapowiedź powinna ukazać się w czwartek, 3 kwietnia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi