MariaDB MariaDB 10.2.13

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Serwery baz danych
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MariaDB to coraz popularniejszy serwer relacyjnych baz danych, który stworzony został przez jednego z twórców MySQLa.

Pierwotnie projekt oparty został na MySQLu w wersji 5.1 z zachowaniem wstecznej kompatybilności. Według autorów jest on ulepszoną alternatywą dla wspomnianego SZBD od Oracla i korzystają z niego twórcy oprogramowania i serwisów internetowych na całym świecie (m.in. Google, Wordpress.com czy Wikipedia).

Jego zaletami jest szybkość działania, skalowalność oraz niezawodność. Na uwagę zasługuje również duża ilość wtyczek rozszerzających możliwości oraz dostępność pomocnych narzędzie, które sprawiają, ze MariaDB jest serwerem wysoce wszechstronnym. Z powodzeniem wykorzystać go można do stworzenia niewielkiej aplikacji, jak również bardzo złożonych projektów.

MariaDB dysponuje wsparciem dla formatów GIS, JSON oraz interfejsu ODBC. Dostępne są również API dla najpopularniejszych języków programowania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!