r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mark Shuttleworth w Fundacji Linuksa

Strona główna Aktualności
Mark Shuttleworth

został nominowany do zostania członkiem zarządu Fundacji Linuksa powstałej z połączenia dwóch organizacji Free Standards Group (FSG) i Open Source Develpoment Labs (ODSL).

Linux Foundation zajmuje się przydzielaniem zezwoleń na wykorzystywanie znaku towarowego Linuksa, którego właścicielem jest Linus Torvalds oraz ochroną tego systemu przed patentami i innymi zagrożeniami prawnymi. Do kompetencji Fundacji należy również sponsorowanie najważniejszych deweloperów jądra Linuksa. Wracając do sedna sprawy Mark Shuttleworth nominację oczywiście przyjął, ale to co może zaskoczyć większość Czytelników, to powód jej otrzymania. Wydawało by się, że główną przyczyną nominacji dla Shuttleworth'a było stworzenie aktualnie najpopularniejszej dystrybucji Linuksa - Ubuntu, jednak otrzymał on ją za działalność w charakterze niezależnego reprezentanta wolnego oprogramowania i społeczeństwa Linux.

Wszystkich zainteresowanych spostrzeżeniami i opinią Pana Shuttlewortha na ten temat odsyłamy do wpisu A very good start na jego blogu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.