reklama

Mark Shuttleworth w Fundacji Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Mark Shuttleworth

został nominowany do zostania członkiem zarządu Fundacji Linuksa powstałej z połączenia dwóch organizacji Free Standards Group (FSG) i Open Source Develpoment Labs (ODSL).

Linux Foundation zajmuje się przydzielaniem zezwoleń na wykorzystywanie znaku towarowego Linuksa, którego właścicielem jest Linus Torvalds oraz ochroną tego systemu przed patentami i innymi zagrożeniami prawnymi. Do kompetencji Fundacji należy również sponsorowanie najważniejszych deweloperów jądra Linuksa. Wracając do sedna sprawy Mark Shuttleworth nominację oczywiście przyjął, ale to co może zaskoczyć większość Czytelników, to powód jej otrzymania. Wydawało by się, że główną przyczyną nominacji dla Shuttleworth'a było stworzenie aktualnie najpopularniejszej dystrybucji Linuksa - Ubuntu, jednak otrzymał on ją za działalność w charakterze niezależnego reprezentanta wolnego oprogramowania i społeczeństwa Linux.

Wszystkich zainteresowanych spostrzeżeniami i opinią Pana Shuttlewortha na ten temat odsyłamy do wpisu A very good start na jego blogu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić