Ultrabooki i notebooki - kwestia rozgrywki

Po niedawnej premierze nowej generacji procesorów Intela na rynku mobilnej rozgrywki zawrzało. Tematem do dyskusji stały się plany dotyczące rozwoju podzespołów dla marki notebooków tego o to producenta - Ultrabooków. Jak wiadomo praktycznie cały rynek mobilnych procesorów przejął Intel, a najczęściej dobieranymi układami graficznymi dla jego platformy są produkty Nvidii, które również zostały ostatnio odświeżone, po przez wprowadzenie układów mobilnych Keppler.

Ultrabooki - świat kontra Apple

Co to jest ultrabook? Dla osób nie będących w temacie komputerów i ich rynku może to się wydawać kolejnym hiper, mega, super komputerem. Czy tak aby jest? Nie, dokładną definicję podaje strona Wikipedia.

"Ultrabook – odmiana notebooka i jednocześnie nowa klasa tych urządzeń, która ma spełniać szczególne założenia, przedstawione m.in. podczas targów Computex 2011 przez promującego takie komputery producenta procesorów – firmę Intel. "Te założenia to:

  • niewielka waga – max. 1,4 kg,

HTC One X - wydajność zamknięta w opływowej obudowie

HTC w lutym bieżącego roku zaprezentowało nowy, flagowy model serii One - HTC One X. Konstrukcja nowego smartfona wzbudziła nie małe zamieszanie w różnych dyskusjach, bowiem został on wyposażony w jeden z obecnie najwydajniejszych procesorów - NVIDIA Tegra III, taktowany częstotliwością 1,5 Ghz. Do kontroli nad urządzeniem został użyty system Android w wersji 4.0 wraz z autorską nakładką graficzną HTC Sense, również w wersji 4.0.

Samsung Galaxy Note - przerośnięty smartfon czy malutki tablet?

Samsung Galaxy Note - przerośnięty smartfon czy malutki tablet?

Steve Jobs powiedział na temat tabletów, że sa one połączeniem komputera i smartfonu.Samsung próbując dać powiew świeżości w sektorze GSM spróbował jeszcze raz zdefiniować jakie są różnice między smartfonem, a tabletem i na targach IFA 2011 w Berlinie zaprezentował brakujące ogniowo w ich ewolucji. Czy efekt prac łączenia dwóch urzadzeń jest gotowy do przyjęcia na rynek?

Moje Centrum Dowodzenia

Moje centrum dowodzenia

Zachęcony wpisami innych użytkowników postanowiłem pokazać gdzie tak naprawdę spędzam większość swojego wolnego czasu.

To co widać na pierwszym zdjęciu ...

Najczęściej na biurku panuje „artystyczny bałagan”, w którym przeważnie odnajduje wszystko co tam pozostawiłem z własnej woli lub też nie. Jednak do zdjęcia (przyznaje się bez bicia) trzeba było trochę ogarnąć.

Przegląd edytorów filmowych - płatne

Przegląd edytorów filmowych - płatne

Od dawna wiadomo, że im ciekawsza forma przekazu dla odbiorcy tym bardziej prezentowany produkt lub wydarzenie utrwala się w jego pamięci co jest dobre dla autora. I dlatego od zawsze starano się pokazywać wszystko co raz bardziej atrakcyjnie. Najpierw był tekst, potem dźwięk, zdjęcia i wresczie na samym końcu film. Ta (jak na dzisiaj) najbardziej zaawansowana forma przekazu zatrzymuje dla nas bardzo ważne chwile, na początku na taśmach, kasetach, płytach i w końcu na kartach pamięci.