Recenzja smartfonu Samsung Galaxy Mini cz.3

Samsung Galaxy Mini cz.3

Telefonowanie

Po więcej zdjęć i filmów sięgnij tutaj, a konkretnie tu

Podstawową funkcją w koncepcji telefonu było odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych. Funkcja ta w smartfonie Samsunga sprawuje się bardzo dobrze. Dźwięk wydobywający się z głośnika do rozmów jest czysty i głośny. Nie słychać żadnych trzasków ani efektu tak zwanego echa. Odbieranie połączeń w Androidzie jest ciekawie zaprojektowane, poprzez przeciągnięcie jednej z przycisków możemy odebrać lub odrzucić połączenie. Podczas dzwonienia osoby zapisanej w książce kontaktowej pojawia się jej uprzednio wybrane zdjęcie. Kolejnym ciekawym posunięciem zastosowanym w Galaxy Mini jest czujnik zbliżeniowy, który podczas rozpoczęcia rozmowy i przyłożeniu telefonu do ucha staje się nieaktywny przez co nie możemy omylnie wykonać działania na smartfonie. Ekran podczas rozmowy ukazuje trzy funkcje: zakończ, klawiatura i dodaj połączenie oraz kolejne trzy wycisz, słuchawki i tryb głośnomówiący. Nieodłącznym już elementem w każdym telefonie jest też książka kontaktowa. W smartfonie Samsunga jest to istne kompendium wiedzy o naszych przyjaciołach i rodzinie. Przeglądanie może odbywać się w dwóch trybach - poziomym i pionowym - i jest bardzo przejrzyste. Dodatkowo Samsung instalując nakładkę graficzną dodał poboczny alfabet, który jeszcze szybciej pozwala podróżować między poszczególnymi kontaktami. A co do kontaktów, do jednego możemy przypisać po kilka numerów, czy to komórkowych lub domowych, miejsce pracy i zamieszkania, adresy e-mail, datę urodzin lub imienin, czy tak jak już wspomniałem zdjęcie kontaktu.

Tworzenie wiadomości tekstowych

Przejście do tworzenia wiadomości tekstowej do danego użytkownika odbywa się już z poziomu książki kontaktowej. Wysłane wiadomości i odebrane dla każdego użytkownika są pokazane w formie czatu z dymkami. Tworzenie wiadomości jest bardzo proste. Klawiatura standardowa qwerty udostępniona przez Samsunga jest bardzo wygodna i posiada ciekawy tryb pracy – SWYPE. Mianowicie, użytkownik przeciąga po klawiaturze palcem i po przejechaniu pożądanych liter pojawiają się proponowane wyrazy odgadnięte na podstawie przejechanych pól. Standardowa klawiatura pracuje w dwóch trybach: pionowym i poziomym, przy czym klawiatura w trybie pionowym posiada odrobinę za małe przyciski lecz jest to tylko mała niedogodność. Odstępy między literami są odpowiednie. Można także „przyczepić” do wiadomości zdjęcie, film czy dokument.

Multimedia, czyli aparat, kamera i akcja!

Już wcześniej wspominałem co nieco o multimedialności słuchawki Samsunga. Aparat (3,1 Mpx) robi całkiem dobre zdjęcia, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że zdjęcia nim popełnione są lepsze niż w telefonach, w których producent deklaruje większa ilość pikseli. Wiem, że nie tylko ilość pikseli jest ważna, ale także warunki, w których się wykonuje zdjęcie. Odwzorowanie barw jest równie zadowalające. Zabrakło lampy błyskowej. Kamera zawiodła mnie rejestracją obrazu, tylko 320 x 240. Galeria aparatu pozostała niedotknięta zmianami wraz z TouchWiz 3.0. Zdjęcia są pogrupowane zgodnie z folderami, a ich przeglądanie ułatwia grupowanie zgodnie z dniem wykonania. Działą tutaj także zamontowany akcelerometr, który przy przechyleniu na boki obraca zdjęcia pod kątem. Galeria działa w trybie portretowym i horyzontalnym.

Odtwarzacz muzyczny telefonie sprawuje się bardzo dobrze lecz nie jest on specjalnie rozbudowany, ot zwykły odtwarzacz. Jednak jeżeli dla kogoś to za mało odsyłam do Android Market w celu poszukiwania czegoś lepszego. Muzyka jest pogrupowana według wykonawców, albumów i alfabetycznie. Odtwarzacz działa w tle i możemy go kontrolować przez górną listwę. Muzykę możemy kontrolować w trybie poziomym i pionowym, jednak w trybie poziomym nie użyczymy widoku znanego choćby z iPod’a, tak zwanego Cover Flow. Jest to przeglądanie albumów wykonawców w postaci okładek. Funkcje umiesczone w odtwarzaczu to stop, do przodu, do tyłu. Dużym plusem jest jescze spora ilość equalizerów i tryb dźwięku przestrzennego 5.1 po podłączeniu słuchawek. Możemy także tworzyć playlisty.