Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign to gra logiczna w ramach znanej serii, gdzie ponownie przyjdzie nam łączyć minimum po trzy elementy o takiej samej barwie. Scalając ze sobą kolorowe przedmioty zadajemy obrażenia wrogom wykorzystując do tego celu moce bohaterów, które ładowane są właśnie poprzez zdejmowanie z planszy odpowiedniej liczby wspomnianych elementów o określonych kolorach.

Występujący w grze bohaterowie są nie byle jacy, bo chodzi o herosów i złoczyńców pochodzących z kart komiksów amerykańskiego wydawnictwa Marvel. Są więc między innymi Spider-Man, Iron Man, Venom, Czarna Wdowa czy Juggernaut. Oczywiście tego rodzaju produkcja nie mogła obejść się bez starannie wyrysowanych postaci, efektownie wyglądających ataków, a przy okazji też miniaturek okładek kultowych wydawnictw. Naprawdę, jeśli o oprawę chodzi, nikt nie powinien narzekać, a warto jeszcze mieć na względzie, że mamy do czynienia z propozycją całkowicie darmową.

Poza rozwijaniem pojawiających się w trakcie zabawy nowych wątków fabularnych, co sprowadza się zwyczajnie do toczenia pojedynków z kolejnymi zespołami nieprzyjaciół, będziemy awansować własne postaci na coraz wyższe poziomy, ulepszać ich indywidualne zdolności jak również sukcesywnie dołączać nowe twarze do swojego zespołu. Służą do tego zdobywane w walkach cenne złoża Izotopu-8 i tak zwane punkty bohatera, których pokłady można też zakupić za prawdziwą gotówkę. Nigdy nie jesteśmy do tego jednak zmuszani, a do swego można dojść po prostu przy odrobinie cierpliwości. Istnieje również możliwość pojedynkowania się z zespołami wystawionymi przez inne osoby z całego świata, co powoduje że w przypadku zwycięstwa również jesteśmy odpowiednio nagradzani.

Pozornie prosta w założeniach mechanika rozgrywki, wzbogacona o odmienne dla każdej z postaci umiejętności, wprowadza wiele możliwości zagrywek taktycznych. Przy mądrym wykorzystaniu stale pozyskiwanych środków tytuł potrafi wciągnąć naprawdę na długie godziny.

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy w dowolnym momencie chociażby zaprosić do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ilość bohaterów do wyboru, ścieżka dźwiękowa, grafika, grywalność na wysokim poziomie, zbalansowany poziom trudności, ilość map i możliwości
Mikropłatności, powtarzalność przeciwników.
ocena użytkownika
29.05.2015 07:51

Warta uwagi gra typu "łącz klejnoty" w której dowodzimy 3 osobową drużyną superbohaterów serii Marvel, rozwijamy ich umiejętności i walczymy z przeciwnikami. Tytuł bardzo wciągający i mający swój odpowiednik w systemie Android.