reklama

Maskotka Androida mogła wyglądać inaczej

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

System Android ma swoją maskotkę od lat i trudno sobie chyba wyobrazić obecnie w jej roli coś innego, niż opasłego zielonego robocika z czułkami na głowie. Tymczasem gdyby historia potoczyła się innym torem, jego miejsce zająć mogła banda rozwydrzonych, kolorowych... Cóż, androidów — a konkretniej tak zwanych Dandroidów, bo za pierwszy projekt maskotek odpowiadał Dan Morrill. Na Google+ wspomina on, jak to naprędce powołał je do życia w 2007 roku.

Przygotowywano prezentację dla deweloperów, zachęcającą do zainteresowania się bardziej powstającym systemem, potrzebne więc były jakieś grafiki urozmaicające slajdy. W ruch poszedł Inkscape i tak narodziła się grupa mocno zakręconych, człekopodobnych maszyn. Roboty zaprezentowano publicznie, ale ostatecznie inspirowane chyba wyraźnie kreskówką The Jetsons (polscy Jetsonowie) dzieła ustąpiły miejsca projektowi Iriny Blok. Zielona „biedronka” bez kropek wygryzła więc z posady nieślubne dzieci Rosie oraz komputera R.U.D.I.…

© dobreprogramy

Komentarze

reklama