reklama

MathCast 0.92

Strona główna Windows Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program umożliwiający tworzenie skomplikowanych formuł matematycznych. Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest kilkaset znaków specjalnych posegregowanych tematycznie w 20 kategoriach. Przygotowane formuły mogą być w prosty sposób przenoszone bezpośrednio do dokumentów np. edytora tekstów Word za pomocą kombinacji Kopiuj (Ctrl-C), Wklej (Ctrl-V), można je również zapisywać w postaci plików MathML - najpopularniejszym formacie dla programów matematycznych, opartym o XML. Ponadto program daje możliwość eksportu jako grafiki rastrowe PNG, BMP lub wektorowe EMF.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #13 03.12.2015 12:38

no i wkoncu pisanie wzorów nie jest już tak męczące :p strasznie pomocny program przy przepisywaniu notatek i wzorów na komputer :p

  #12 25.01.2013 19:17

Jeśli ktoś chce potężny kombajn do pisania prac matematycznych to polecam LaTex.
Pobieramy darmowego WinShell'a, do tego MikTech i świat publikacji matematycznych stoi przed nami otworem ;)

  #11 19.04.2011 20:38

bo moze ktos jak ja potrzebuje napisac obliczenia do projektu ??!
i mi tez nie robi pierwiastków dobrze !!!! zalosne... ;/

  #10 22.11.2010 12:47

@agnieszka (niezalogowany) | 12.10.2006 10:36
"przeciez matematyka to nie tworzenie formulek tylko liczenie i rozwiazywanie zadan"
Absolutnie nie prawda!
Każda publikacja matematyczna to ciąg definicji, twierdzeń i dowodów (które to są "formułkami"), przeplatanych komentarzami i niekiedy przykładami. Liczenia tam mało.
Znam tylko jedno czasopismo naukowe, które publikuje zadania i ich rozwiązania, ale i tam są one tylko dodatkiem na końcu.

Inna sprawa to to, że żaden matematyk nie będzie używał do rzeźbienia publikacji naukowej takiego wynalazku, jak MathCast, a jedynie LaTeXa.

Ten program jest dla ludzi, którzy jakiś wzór chcą napisać raz na jakiś długi czas. Ale i wtedy po co go instalować, skoro i MS Office i OpenOffice dają radę?

  #9 08.06.2007 12:34

Wektorowy (EMF) format zapisywania wzorów to niestety fikcja - zrealizowane jest to przez zapisanie zrzutu (chwilowo powiekszonego) wycinka ekranu jako bitmapa. Dlatego wzory nie sa ostre i nie sa wektorowo skalowane.
Autor jest tego swiadomy i stwierdzil (kilka mies. temu) ze nie planuje tego zmieniac.
OK-ale moglby nie nazywac tego formatem EMF -czyste wprowadzanie w błąd.

Istotnie, przenoszenie tak utworzonych wzorow do edytorow tekstu jest klopotliwe, mozna sobie zamieszac, no i w razie koniecznosci powtornej edycji przysparza roboty.

A edytor w OpenOffice WCALE NIE JEST glupi! Sam chodzilem dlugi czas z dala od niego, ale jak poznalem ze skladnia jest intuicyjna oraz ze mozna zapisac wzor (czy chocby symbole z indeksami) cięgiem w teśkcie (nie ma potrzeby otwierania edytorka), a potem tylko zaznaczyc-klik-i wzor w migu i bez zbednych czynnosci przekszałcony na odpowiednia postać graficzną, to przesiadłem się na OOo calkowicie.

  #8 02.06.2007 16:33

Najlepszy jest LaTeX!

  #7 31.05.2007 20:57

Kończę właśnie studia na fizyce i zastanawia mnie przydatność takich programów. Jest to raczej nieprzydatna zabawka. Jeśli chcę przykładowo napisać pracę z wzorami to wybieram OpenOffice/MS Office, gdzie wzory dają się edytować a nie są w postaci obrazka. A jeśli mają to być obliczenia wówczas konkretne programy mają konkretne narzędzia żeby wprowadzić wzory i w pełni je obrobić.Z potrzebą przenoszenia plików zapisanych w formacie zrozumiałym dla innych programów liczących w ogóle się nie spotkałem. Zazwyczaj jeden program liczy wszystko, albo są to dwa współpracujące ze sobą. Szkoda czasu na tę zabawkę.

  #6 31.05.2007 20:34

W zdecydowanej większości przypadków wystarczy edytor równiań (Equation) z pakietu MS Office.

  #5 05.04.2007 17:37

czy ktoś wie jak się robi w tym programi pierwiastki?? tzn zapisuje, bo po kliknięciu na ten sybol wyskakuje taki czarny kwadrat a dopiero potem to co chce zeby bylo pod pierwiastkiem

help

  #4 28.02.2007 00:48

Przy przenoszeniu przy pomocy komendy kopiuj-wklej w docelowym dokumencie wzory jako obrazy są bardzo nieostre. Co należy zrobić aby to poprawić? Ktoś wie? M.

  #3 06.01.2007 23:14

yyy. o co chodzi?

Komentarze do poprzednich wersji

  #2 18.10.2006 17:57

Na studiach technicznych, gdzie matematyka i fizyka jest na każdym kroku można się zakopać we wzorach i taki program jest wtedy zbawieniem. Sądzisz, że nie umie liczyć? Pliki są zapisane w formacie, zrozumiałym dla programów liczących.

  #1 12.10.2006 10:36

swietny program tylko po co komu cos co nie potrafi liczyc???? przeciez matematyka to nie tworzenie formulek tylko liczenie i rozwiazywanie zadan.

reklama