Matrix Calculator Pro 5.4

Strona główna Windows Edukacja i nauka Matematyka i statystyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Matrix Calculator Pro to mała aplikacja przydatna podczas nauki macierzy, które są istotnym zagadnieniem algebry liniowej. Program okazuje się niezwykle użyteczny podczas wykonywania zarówno prostych jak i bardziej skomplikowanych działań na macierzach kwadratowych. Do jego zadań należy m.in. wyznaczanie sumy, różnicy, iloczynu i ilorazu dwóch macierzy, minimalnych/maksymalnych elementów, a także macierzy transponowanych, odwrotnych, dopełnień, wyznaczników, rzędów itp. Obsługa programu jest bardzo prosta i ogranicza się do podania poszczególnych elementów macierzy. Rezultaty pracy zapisane mogą zostać w postaci pliku o formacie txt i rtf.

Uwaga!

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 7 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #3 03.08.2016 21:41

Co prawda program dawno nie aktualizowany, ale dalej użyteczny, tylko ta cena lekko odstrasza.

soanvig   12 #2 15.03.2010 22:10

A jak się pomyśli (co prawda nie mam pojęcia co to jest ta algebra liniowa) to i w PHP się napisze coś takiego, w C++ itp. Zależy kto się w czym czuje lepszy.

ciemnowidz   6 #1 15.01.2010 13:46

Producent tego programu chyba nie jest poważny. W ofercie ma konwerter formatu jpg do pdf za 25$. Za darmo można to zrobić przy pomocy FastStoneImageViewer, pakietu Open Office czy darmowym konwerterem do formatu pdf (a takich jest na pęczki).
Matrix Calculator Pro również 25$. Chyba lepiej skorzystać z darmowego Scilaba czy R.
EasyCurveFit - 25$, w zastępstwie można użyć choćby prostego Grapha.
Resztę programów przemilczę.
Funkcjonalność wszystkich programów matematycznych producenta można zastąpić jednym pakietem (do wyboru) - Scilab, R, Yorick i wiele innych.