Matrix wchodzi na giełdę

Strona główna Aktualności

O autorze

Spółki Infovide i Matrix.pl podpisały umowę o połączeniu, którego celem jest stworzenie wiodącego, polskiego dostawcy usług konsultingowych i innowacyjnych rozwiązań IT. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca listopada br. Fuzja powiązana jest z planowanym na jesień debiutem Infovide na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Po realizacji obu projektów na rynku publicznym rozpocznie działalność spółka o nazwie Infovide-Matrix. Łączna prognoza wyników firm w 2006 to przychody ze sprzedaży na poziomie 183 mln zł i zysk netto w wysokości blisko 16 mln zł.

Spółka Matrix znana jest ze specjalistycznych systemów informatycznych dla firm, najbardziej popularnym produktem była rodzina oprogramowania dla małych i średnich firm Symfonia (wcześniej Matrix Symfonia). Matrix jednak sprzedał część firmy odpowiedzialną za Symfonię i ten segment rynku.

W zarządzie Infovide-Matrix zasiądą: prezes Marek Kobiałka - obecnie prezes zarządu Matrix.pl, oraz wiceprezesi Borys Stokalski i Jacek Królik, aktualnie tworzący zarząd Infovide. Biorąc pod uwagę, że obie spółki znajdują się w fazie dynamicznego wzrostu, zarząd nowej firmy będzie konsekwentnie rozwijał zespoły eksperckiem

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Infovide kontynuuje prace związane z debiutem na GPW, który planowany jest jeszcze w tym roku.Dzięki połączeniu inwestorzy będą mogli kupić akcje podmiotu o istotnej wielkości i skali działania. Pieniądze pozyskane z nowej emisji przeznaczone będą na akwizycje, rozwój oferowanych rozwiązań i usług, a także na rozbudowę działalności zagranicznej (obecnie Matrix.pl świadczy usługi na Ukrainie i Bliskim Wschodzie).

© dobreprogramy
s