Max Payne

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Max Payne to absolutna klasyka gier akcji. Na ukończenie projektu czekaliśmy całe lata, jednak gdy w końcu ukazał się on na rynku bezpowrotnie zmienił gatunek strzelanek. Opcja spowalniania czasu, która tak szybko stała się popularna w innych tytułach, wywodzi się właśnie z przygód dzielnego nowojorskiego gliniarza. Tak zwany bullet time pozwolił Maksowi na zawsze zapisać się w historii gier, nie tylko komputerowych.

Fabułę również ukazuje się tutaj w specyficzny sposób, bo za pośrednictwem mrocznych fotokomiksów z podłożonymi głosami oraz muzyką. Budują one klimat niepokoju i pozwalają poczuć wstręt do przestępczego światka. Nie bez znaczenia będzie tutaj też osobista tragedia bohatera, motywująca go do działania. Wcześniej nieczęsto producenci gier mieli odwagę poruszać aż tak bardzo ciężkie tematy.

Graficznie nawet po latach produkt robi wrażenie, zaś w momencie premiery była to absolutnie pierwsza liga, włącznie z opcją niszczenia się otoczenia od kul. W centrum pozostaje jednak wybijanie bandytów podczas efektownych skoków w powietrze, a także poszukiwanie środków przeciwbólowych, pełniących rolę apteczek. Wszystko przeplatane jest prostymi zagadkami, sprowadzającymi się do odnalezienia drogi dalej.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek mrocznej historii, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!