MaxLauncher MaxLauncher 1.15.0.0

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MaxLauncher to bardzo ciekawe narzędzie umożliwiające łatwe i szybkie uruchamianie wybranych programów, gier komputerowych czy innych plików za pomocą uprzednio zdefiniowanych skrótów klawiaturowych.

Główne okno opisywanej aplikacji zajmuje wirtualna klawiatura, która może stanowić alternatywę dla odnośników umieszczanych na pulpicie systemu Windows. Klikając prawym przyciskiem myszy na literze (do wyboru są także klawisze od F1 do F10) możemy skorzystać z opcji "edit", by utworzyć skrót do dowolnej ścieżki na dysku twardym komputera. Gdy takowy zostanie sporządzony, będziemy mogli za pomocą określonej kombinacji przycisków (np. CTRL + Q) momentalnie uruchomić na przykład przeglądarkę stron internetowych.

MaxLauncher pozwala na utworzenie sporej liczby skrótów. Aplikacja zawiera bowiem aż cztery zakładki między którymi możemy swobodnie się przełączać. Warto również zwrócić uwagę na przycisk "tools" widoczny nad wirtualną klawiaturą, który oferuje możliwość natychmiastowego wywołania Menu Start, Panelu Sterowania czy też katalogu z programami użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przyda się korzystającym regularnie z dużych zestawów programów
Łatwo zamienić w totalny chaos
ocena użytkownika
21.05.2020 10:38 • Recenzja do wersji 1.15.0.0

Program, który może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Przy dobrym rozplanowaniu przycisków można sobie pogrupować programy w taki sposób, żeby np. 12 programów używanych do pracy było w jednym miejscu, a 7 gier w innym. Przy braku pomysłu na układ będziemy szukać programu dłużej, niż gdyby znajdował się na pulpicie. Warto przysiąść ze dwa wieczory i spokojnie przejść logicznie skrót po skrócie. Word z Notatnikiem razem jako programy do tekstu, czy Notatnik z Kalkulatorem jako Akcesoria? Jest kilka możliwości. Sprawdźmy, co lepiej pasuje.