Maxthon 5.2.4.3000

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Maxthon to szybka i wygodna przeglądarka internetowa, bazująca na silnikach renderowania - Trident lub Webkit, znanych z produktów firm Microsoft oraz Apple.

Program posiada szereg narzędzi w tym zaawansowaną obsługę proxy z możliwością przypisywania różnych serwerów do poszczególnych stron WWW oraz wielowątkowy interfejs ograniczający możliwość zawieszania się przeglądarki podczas ładowania rozbudowanych stron WWW. Nie zabrakło również rozbudowanego systemu filtrów, który pozwala na blokowanie nie tylko reklam, ale także złośliwego kodu i innych zbędnych elementów.

Maxthon oferuje funkcje kalendarza historii przeglądanych stron, multiwyszukiwania do porównywania wyników pracy różnych wyszukiwarek w jednym oknie, pobierania klipów wideo, zdjęć i muzyki, tworzenia zrzutów ekranowych stron WWW, a także informowania z poziomu paska statusu o aktualnym numerze IP, stopniu użycia CPU i szybkości ładowania. Przeglądarka dysponuje wbudowanym modułem sprawdzania pisowni, także w języku polskim, oraz trybem prywatnym, który gwarantuje, że dane o otwieranych stronach i pobieranych plikach nie będą zapisywane na komputerze. Maxthon posiada rozbudowany system własnych rozszerzeń co dodatkowo zwiększa jej funkcjonalność.

Wygląd aplikacji można zmieniać dowolnie przy pomocy wielu dostępnych skórek.

Uwaga!

  • W naszej bazie dostępna jest również poprzednia edycja programu. Pobrać ją można wybierając z rozwijanej listy poniżej przycisku 'Pobierz program' opcję '2.5.15.1000".
  • Spolszczenie do wersji 2.5.8.1332 i 3.0.17.1000 pobrać można w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka, mnogość ustawień, możliwość działania w chmurze, mobilna, obsługa wtyczek i motywów, wbudowany AdBlock Plus, wsparcie dla Linuxa i OS X.
... które są dość dziwaczne (o czym w rozwinięciu), kiepskie wsparcie (chyba, że znasz chiński), miejscami drobne błędy.
ocena użytkownika

Bardzo dobra przeglądarka, która śmiało może stawić czoła konkurencji. Zawiera masę ustawień umilających przeglądanie sieci web. Oprócz tego, oferuje wysoką stabilność oraz funkcje, których nie znajdziemy w żadnych innych tego typu programach. Umożliwia m.in. możliwość oderwania i pobierania aplikacji (filmów) flash w oddzielnym oknie, szybki dostęp do systemowych aplikacji, tworzenie i edycję zrzutów z ekranu przeglądarki i inne. Od kilku wydań, zawiera w sobie zintegrowaną wtyczkę AdBlock Plus, która świetnie uzupełnia wcześniejszy komponent o nazwie AdHunter. Gdyby komuś było "mało", Maxthon oferuje wsparcie dla rozszerzeń i motywów. Pliki te można pobrać z oficjalnej strony producenta i jest ich dość sporo.Przeglądarka działa również w chmurze z możliwością dostosowywania przechowywanych elementów (historia, ulubione, pliki, hasła, notatki etc.). W tym celu tworzy się darmowe konto o nazwie Maxthon Passport umożliwiające wymianę danych z innymi urządzeniami tj. telefon, tablet czy druki komputer/laptop.Niestety, Maxthon nie został pozbawiony drobnych błędów, a miejscami (patrząc na forum wsparcia) mogą zdarzyć się "niewyjaśnione anomalie". Czasem nie wyświetla niektórych elementów, więc warto rzucić okiem na AdHuntera i sprawdzić, czy nie zawiera w sobie jakichś filtrów (jeśli tak - usunąć). Co dziwne, program, choć wspiera system operacjny Mac OS X oraz dystrybucje linuksowe wcale nie jest kopią przeglądarki działającej na systemach Microsoft Windows. Twórcy postawili na projekt Chromium, co przyczyniło się do tego, iż użytkownicy ugryzionego jabłuszka i pingwinka mogą być zdziwieni brakiem większości funkcji.

11.03.2015 14:27 | Recenzja do wersji 4.4.4.2000
Szybka przeglądarka, Stabilna, Estetyczna, Konfiguracja Extra, Zgodność ze standardami
Niestety niektóre strony nie działają na niej poprawnie, lubi się "przypchać" i nie czyta poprawnie skryptów, Wolniejsza od Opery 17
ocena użytkownika

Generalnie przez długi czas korzystałem z Maxthon najpierw w wersji 3, następnie wersja 4 Cloud. Przykre jest to iż z każdym następnym wydaniem przeglądarka jest coraz gorsza od wewnątrz. Niestety nie jest już tak szybka jak była, w tej chwili Opera 17 wersja Developer działa zdecydowanie szybciej, ponadto ma problemy z niektórymi stronami, najzwyczajniej w świecie skrypty nie chcą się poprawnie wykonywać zawieszają się, lub zacinają, pomaga całkowite wyczyszczenie pamięci cache i wszystkich danych, lecz tylko na chwilę.

Przeglądarka ta jest ciekawym produktem który dostarcza użytkownikowi wielu nowych doznań podczas przeglądania stron, jest ona funkcjonalna, a przede wszystkim mocno intuicyjna. Pozwala ustawić wiele elementów interfejsu przez co jest przeglądarką nieomal idealną, niestety te problemy ze skryptami....

Na dzień dzisiejszy nie polecam do stosowania jako główną przeglądarkę, a jedynie jako ciekawostkę, rok temu było zdecydowanie lepiej.

23.08.2013 20:40 | Recenzja do wersji 4.1.2.3000

Komentarze

0 nowych
szyp   7 #754 24.08.2018 19:56

@przemor25: Ja nie jestem w stanie sprawdzić bo generalnie przeglądarka generuje ruch. Można sobie popatrzeć na jakich portach jest komunikacja. Z resztą co da opinia randoma jak ja? Raczej należy ufać ekspertom czy ludziom z portali typu niebezpiecznik. To wyłączenie zbierania statystyk wyglądało jak bug albo fejkowa funkcja, bo po "wyłączeniu" maxthon i tak generował plik raportu. Jest to dokładnie opisane na polskich stronach, przez co wskoczyło jako zagrożenie nawet do programu antywirusowego. Teraz jest cisza ale możesz dla pewności skasować bibliotekę odpowiedzialną i już.

przemor25   14 #753 24.08.2018 19:33

@szyp: Sprawdzałeś nasłuchy czy coś nie wycieka do Pekinu bez Twojej zgody?

juta   19 #752 01.08.2018 09:42

@szyp: Kiedyś używałem Maxthona i się sprawdzał, pomimo jego ''rozbudowania''. Fajna przeglądarka typu wszystko w jednym, do tego szybka.

szyp   7 #751 06.06.2018 01:14

@Zero Ghost: Jak się okazało że nie działało wyłączenie "ich telemetrii" to Eset wyłapywał od razu odpowiedzialną bibliotekę jako zagrożenie i kasował ją, więc MX już nic nie wysyłał.
Obecnie Eset już nie krzyczy, Virustotal pokazuje również że jest czysto a przy starych wersjach od razu wyłapywał bibliotekę odpowiedzialną za Ueip .

Dzisiaj sprawdziłem trochę i bardzo ładnie chodzi ta wersja. Muszę jeszcze adblocka poustawiać, aby cięło śmieci tak jak ublock w chrome. Może trzeba znów pobawić się Maxthonem.

Battlegrim   8 #750 07.05.2018 17:02

Pamiętam Maxtthona jeszcze jak miałem Celerona 700Mhz nie wiem ile to było temu, 2003 rok? 2002? Jakoś tak, ale mogę się mylić. Na początku się chyba MyIE nazywała, potem jakoś chyba 2004 czy 2005 zmienili na Maxthon i... przerzuciłem się na Ognistego Lisa. Zainstaluje z czystej ciekawości i może będzie moim numero due po firefoxie a może go zastąpi, sprawdzimy.

Zero Ghost   16 #749 25.04.2018 20:39

Jeśli chodzi o tą całą aferę z przeglądarką Maxthon ,w telegraficznym skrócie dla niewtajemniczonych ;) .Maxthon przekazywał dane użytkownika ,dane o zainstalowanych na komputerze programach "co pozwalało na spersonalizowany atak na komputer użytkownika wykorzystujący luki w znanym oprogramowaniu" ,zapytania w Google oraz linki do odwiedzanych przez użytkownika stron na serwer w Chinach przy wyłączonym User Experience Improvement Program (UEIP).
Zdaniem CEO to był bug ;) ,nie zaś celowe działanie ,natomiast przy włączonym User Experience jego zdaniem takie dane zbierają wszyscy ... Link dla zainteresowanych http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/20208-security-and-privacy-are-top-pri.../

Osobiście polecam przeglądarkę Opera.

  #748 25.03.2018 18:13

Czy na Maxthon da się jakoś pobrać dodatek WOT ? bo w rozszerzeniach Maxthon nie widzę tego

filipiasty   3 #747 23.03.2018 15:41

Nowa wersja działa stabilnie i w miarę szybko. Możliwość zmiany skórek na wbudowane lub pobrane z internetu. Ciekawa opcja jeśli chodzi o pobieranie - najpierw chmura a docelowo własny sprzęt. Brakuje mi kilku dodatków znanych z innych przegladarek ale w sumie fajna i ciekawa alternatywa. Nie zauwazyłem problemów związanych z otieraniem stron.

juta   19 #746 17.03.2018 10:21

@w I nic już (niezalogowany): Co ciekawe wrócił Maxthon a zniknął Slimjet.

Miszkurka2000   17 #745 17.03.2018 09:17

@w I nic już (niezalogowany): Też jestem zaskoczony.

  #744 14.03.2018 14:22

Czy mi się wydaje... chyba kiedyś usunęliście tą przeglądarkę ze swojej bazy programów bo donosiła chińczykom.
Czy może coś w tej dziedzinie się zmieniło?

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #742 28.06.2016 23:17

@Toscior: Niestety, ale racja, Z lekkiej przeglądarki powstała kobyła.

  #741 08.06.2016 00:06

Potężny, ciężki dla systemu program. Rozbudowane bydlę zajmujące mnóstwo RAMu i oczywiście wolno działające. Za dużo tu wszystkiego. Dziwi mnie, że ktoś tego używa mając do wyboru Slimjeta czy Operę. Ale może tak rozbuchany program ma jakąś ukrytą funkcję, która robi cuda jakich nie robią inne przeglądarki. Ja odpuściłem Maxthona.

  #740 07.06.2016 05:50

zrobił się ciężki kloc z wieloma udziwnionymi funkcjonalnościami - dla pasjonatów z bezsennością

  #739 30.05.2016 11:01

W becie też nie widać żadnych postępów - kiedyś ta przeglądarka miała potencjał ale teraz to wielki szajs.

kophew   4 #738 14.04.2016 17:50

osobiście nie polecam wersji 4.9.... - sporo uboższa względem 4.4....

  #737 07.04.2016 14:31

Jak dla mnie przeglądarka nie sprawdziła się. Przez rok jej używałam i stale rozłaczało mi wifi. Wywalało z neta., Podczas przechodzenia z jednej karty na drugą ( przy otwarciu kilku kart) przeglądarka zamiast ją rzucać mi na ekran - zamykała kartę!!! Dziadostwo odinstalowałam dopiero wczoraj i mam starą poczciwą , zaufaną mozille i wszystko śmiga i nic się nie wyłancza ani nie zrywa połączeń interentu. NIE POLECAM.!!!!!

  #736 10.03.2016 15:50

@fastlopez: U mnie też wersja 4.9.1.100 skasowała notatki, ale po reinstalce na wersję 4.4.7.300 odnalazły się :-)

  #735 10.03.2016 13:11

Jedyna przeglądarka która sobie radzi z powiększeniem obrazu na full , na takich stronach jak Showup , gdzie powiększenie obrazu mają tylko zalogowani użytkownicy. W maxtonie wystarczy odczepić obraz i powiększyć. Ani firefox , ani chrome tego nie zrobją.