reklama

Maxthon zawitał na Windows Phone

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Dobra wiadomość dla użytkowników Windows Phone — pojawiła się ciekawa konkurencja wśród alternatywnych przeglądarek, a znany wszystkim UC Browser doczekał się konkurenta. Oto w Sklepie Windows Phone pojawił się Maxthon, czyli multiplatformowa przeglądarka oparta o chmurę.

Samej przeglądarki nie trzeba chyba nikomu przestawiać. Maxthon dostępny jest w większości popularnych systemów, zaczynając od Windowsa, poprzez OS X, a na Androidzie i iOS kończąc. Wersja na Windows Phone to jedna z pierwszych aplikacji opartych o chmurę. Dzięki temu można synchronizować zakładki pomiędzy różnymi systemami, na których jest dostępny Maxthon. Oprócz tej nowinki, przeglądarka oferuje ciekawy system przeglądania kart i historii za pomocą przesuwanych „slajdów”, co w praktyce sprawdza się idealnie. Maxthon działa niezmiernie szybko i warto spróbować przeglądarki alternatywnej do wbudowanego Internet Explorera.

Należy jednak wiedzieć, że pierwsza zaprezentowana wersja jest wręcz pozbawiona jakichkolwiek opcji. Jest to spowodowane tym, aby jak najszybciej pokazać owoc prac programistów, a kolejne aktualizację będą dodawać nowe elementy. Brakuje chociażby przeglądania stron w trybie innym niż mobilny, pobierania witryn czy menu kontekstowego. Choć droga do odebrania pozycji lidera z rąk UC Browser jest jeszcze daleka, widać światełko w tunelu. Można się spodziewać, że Google raczej nie wypuści Chrome dla Windows Phone (skoro nawet YouTube jest powodem do kłótni z Microsoftem), Mozilla mozolnie przystosowuje Firefoksa do interfejsu Modern, a Opera ma problemy z własną przeglądarką na komputery stacjonarne. Dlatego Maxthon ma spore szanse w przyszłości na odniesie sukcesu. Warto spróbować i zapoznać się z pierwszą wersją testową, dostępną w Sklepie Windows Phone za darmo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić