Maya pod skrzydłami Autodesk

Strona główna Aktualności

O autorze

Autodesk - producent m.in. wiodącego programu do komputerowego wspomagania projektowania CAD - AutoCAD, poinformował o podpisaniu umowy w sprawie przejęcia firmy Alias Systems - producenta zaawansowanego oprogramowania graficznego m. in. do animacji, modelowania 3D, efektów specjalnych i renderowania. Wartość transakcji to 182 mln dolarów.

Alias Systems to firma z długą historią - została została założona w 1983 r. Wśród jej klientów są wiodące światowe wytwórnie filmowe, firmy z branży rozrywkowej, a także wielkie koncerny motoryzacyjne m.in. Industrial Light & Magic, DreamWorks SKG, Nintendo, General Motors i BMW.

Przejęcie Alias Systems oznacza, że w gupie produktów oferowanych przez Autodesk znajdzie się znakomity produkt do modelowania i animacji 3D - Maya (co interesujące, udostępniany dotychczas także bezpłatnie w wersji Personal Learning Edition). Będzie to już drugi - obok popularnego 3ds Max (wcześniej 3D Studio Max) - tego typu produkt w ofercie producenta. 3ds Max jest własnością Autodesk od momentu przejęcia w 1999 roku firmy Discreet Logic.

© dobreprogramy
s