reklama

McAfee Online Backup w chmurze i bez limitów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma McAfee uruchomiła usługę Online Backup pozwalającą na tworzenie kopii zapasowych danych i ich przechowywanie na zewnętrznych serwerach.

Najnowszy produkt McAfee skierowany jest do odbiorców indywidualnych i udostępnia im sieciowe konto o nieograniczonej pojemności, na którym w postaci zaszyfrowanej przechowywane są kopie plików pochodzące z komputerów użytkowników. Co ważne, usługę można skonfigurować w taki sposób, by proces tworzenia kopii odbywał się wyłącznie, gdy komputer znajduje się w stanie bezczynności. Odpowiedni algorytm może także nadpisywać stare wersje kopii plików, by dane na serwerze pozostawały cały czas aktualne. Usługa współpracuje z takimi programami z oferty McAfee jak VirusScan Plus, Internet Security czy Total Protection. Rozwiązanie McAfee bazuje na technologii tworzenia kopii zapasowych Mozy autorstwa Decho Corporation.

Zainteresowani mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego lub wykupić roczną subskrypcję, która została wyceniona na 205 zł. Usługa McAfee Online Backup do poprawnej pracy wymaga systemu Windows XP lub nowszego oraz szybkiego łącza internetowego.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama