McAfee Online Backup w chmurze i bez limitów

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee uruchomiła usługę Online Backup pozwalającą na tworzenie kopii zapasowych danych i ich przechowywanie na zewnętrznych serwerach.

Najnowszy produkt McAfee skierowany jest do odbiorców indywidualnych i udostępnia im sieciowe konto o nieograniczonej pojemności, na którym w postaci zaszyfrowanej przechowywane są kopie plików pochodzące z komputerów użytkowników. Co ważne, usługę można skonfigurować w taki sposób, by proces tworzenia kopii odbywał się wyłącznie, gdy komputer znajduje się w stanie bezczynności. Odpowiedni algorytm może także nadpisywać stare wersje kopii plików, by dane na serwerze pozostawały cały czas aktualne. Usługa współpracuje z takimi programami z oferty McAfee jak VirusScan Plus, Internet Security czy Total Protection. Rozwiązanie McAfee bazuje na technologii tworzenia kopii zapasowych Mozy autorstwa Decho Corporation.

Zainteresowani mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego lub wykupić roczną subskrypcję, która została wyceniona na 205 zł. Usługa McAfee Online Backup do poprawnej pracy wymaga systemu Windows XP lub nowszego oraz szybkiego łącza internetowego.

© dobreprogramy