McAfee chroni zdalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee, poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowych usług zarządzanego bezpieczeństwa informatycznego przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mają one pozwolić na lepsze zabezpieczenie tych firm, które nie posiadają odpowiednio wykwalifikowanego personelu zajmującego się bezpieczeństwem. Z oferty skorzystały już firmy biorące udział w testach pilotażowych.

Małe i średnie firmy będą mogły wykupić usługi zdalnego zarządzania bezpieczeństwem informatycznym od partnerów handlowych i resellerów produktów McAfee należących do programu McAfee Security Alliance. Firmy te zadbają o zainstalowanie i odpowiednie skonfigurowanie niezbędnego oprogramowania, będą też mogły zdalnie nadzorować poprawność i skuteczność jego pracy.

W skład oferowanych przez McAfee usług zarządzanych wchodzą:

  • Managed VirusScan z AntySpyware

    - proste w instalacji i utrzymaniu oprogramowanie antywirusowe i antypyware'owe przystosowane do zdalnego administrowania przez partnera

  • Managed Desktop Firewall

    - osobisty firewall, przystosowany do zdalnego administrowania przez partnera

  • Managed Security Messaging Services

    - usługa zabezpieczenia i filtrowania spamu i wirusów w poczcie elektronicznej

Wszystkie rozwiązania są specjalnymi wersjami programów McAfee z zakresu bezpieczeństwa sieciowego. Są one przystosowane do zdalnego instalowania i zarządzania za pośrednictwem specjalnej witryny internetowej prowadzonej przez McAfee. Dzięki temu firmy informatyczne będą mogły roztoczyć zdalną opiekę nad stanem bezpieczeństwa swoich klientów, będą mogły sprawdzać, czy programy poprawnie ściągały aktualizacje, otrzymywać informacje o wykrytych wirusach lub próbach ataków, będą też mogły zdalnie wymusić niektóre działania. Równocześnie, do minimum została ograniczona komunikacja skierowana do bezpośredniego użytkownika komputera - tak, aby nie był on "straszony" informacjami, których nie będzie potrafił wykorzystać.

Bezpieczeństwo informatyczne jest poważną bolączką MiŚP, a zwłaszcza najmniejszych przedsiębiorstw. Obecnie, będą one mogły powierzyć obsługę bezpieczeństwa swoich komputerów zaufanym specjalistom. Dzięki wykorzystaniu narzędzi McAfee sprawdzonych u najbardziej wymagających klientów, wiedzy gromadzonej przez czołowe centrum AVERT, unikatowych mechanizmów zdalnego zarządzania dostosowanych do specyfiki małych firm oraz umiejętności naszych partnerów, małe firmy będą mogły wdrożyć równie skuteczne mechanizmy bezpieczeństwa, co banki i duże korporacje. Jest to milowy krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego małym i średnim przedsiębiorstwom - powiedział Tomasz Zińko, dyrektor generalny McAfee Polska.

© dobreprogramy
s