McAfee liderem rynku bezpieczeństwa IT wg Gartnera

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee jest liderem na rynku producentów oprogramowania antywirusowego dla dużych firm - wynika z raportu Magic quadrant for enterprise antivirus 2006 firmy analitycznej Gartner. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Symantec i Trend Micro.

Jak wynika z raportu Gartnera, największą zaletą oprogramowania McAfee jest przyjazna konsola zarządzania - ePolicy Orchestrator (ePO), umożliwiająca scentralizowanie zarządzanie bezpieczeństwem sieci komputerowej w firmach. Uznaniem cieszy się także IPS, czyli rozwiązanie pozwalające na wykrywanie i blokowanie prób wykonania poprzez sieć operacji niepożądanych.

McAfee nieprzerwanie inwestuje w rozwój skutecznych rozwiązań zapewniających naszym klientom pełne bezpieczeństwo. Powstałe w tym celu supernowoczesne laboratorium badawcze AVERT pozwala na szybkie wykrycie i zneutralizowanie nowych, nietypowych zagrożeń. Pierwsza pozycja w raporcie Gartnera potwierdza skuteczność naszych działań - powiedział Robert Żelazo, dyrektor generalny McAfee Polska.

McAfee podkreśla, że rozwiązania z produktów dla dużych przedsiębiorstw, adoptowane są także w produktach dla klientów indywidualnych i małych firm. W tym segmencie wg Gartnera w najbliższej przyszłości coraz większą popularność zdobywać będą pakiety zabezpieczające oferujące kompleksową ochronę (antywirus, antyspyware, firewall itd.) przy maksymalnie prostej obsłudze.

© dobreprogramy
s