McAfee pomaga twórcom aplikacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma McAfee poinformowała o nawiązaniu współpracy z twórcami oprogramowania, która polegać będzie na przekazywaniu im informacji na temat wykrytych luk i słabości, tak aby mogli jak najszybciej przystąpić do pracy nad ich usunięciem. McAfee wykorzysta także wyniki swoich badań do podjęcia działań chroniących użytkowników jeszcze zanim powstaną problemy spowodowane przez złośliwy kod wykorzystujący znalezione luki do naruszenia bezpieczeństwa systemów.

Zmiana krajobrazu zagrożeń i słabości oprogramowania, a także pojawienie się coraz bardziej wyszukanych ataków wykorzystujących nieznane słabości systemów stanowi poważne zagrożenie przeglądarek internetowych, baz danych, systemów przechowywania informacji i innych aplikacji. Firma McAfee, która poprzez McAfee Avert Labs wykrywa i ujawnia słabości oprogramowania, będzie wykorzystywać swoje doświadczenie w tym zakresie, a także doświadczenie zespołu Foundstone'a w zakresie wykrywania wrażliwych punktów systemów informatycznych, w celu podniesienia poziomu świadomości użytkowników oraz zmniejszenia liczby systemów nie zabezpieczonych aktualnymi "łatami".

Tylko w ubiegłym miesiącu firma McAfee opublikowała informację o 24 nowych słabościach - w tym jedną w oprogramowaniu firmy Microsoft i 23 w systemie operacyjnym Apple - powiedział Stuart McClure, wiceprezes ds. zagrożeń globalnych w firmie McAfee. Choć liczba ta wydaje się znacząca, jest ona daleka od liczby słabości, których nie udaje się wykryć lub poprawnie opublikować. Naszym celem jest pomoc użytkownikom w stawieniu czoła nowym, szybko rozprzestrzeniającym się zagrożeniom, z którymi nie można sobie poradzić tradycyjnymi metodami - takimi, jak np. instalacja "łatek". Nasz potencjał badawczy umożliwia proaktywną współpracę z zainteresowanymi dostawcami oprogramowania na polu tworzenia rozwiązań zabezpieczających odkrywane przez nas słabości - jeszcze zanim zostaną one wykorzystane przez atakujących.

Najnowsze zalecenia dotyczące bezpieczeństwa można znaleźć na witrymie McAfee Threat Center.

© dobreprogramy
s