r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

McAfee przejmuje Preventsys

Strona główna Aktualności

McAfee poinformował o przejęciu firmy Preventsys - producenta produktów Security Risk Manager i Automated Security Compliance Reporter, przeznacznych dla dużych przedsiębiorstw. Umożliwiają one proaktywne zarządzanie ryzykiem i ochroną informacji w dużych firmach i korporacjach oraz uproszczenie i obniżenie kosztów zarządzania bezpieczeństwem w dużych organizacjach.

Security Risk Manager, to system do zarządzania ryzykiem informatycznym w korporacjach. SRM zbiera z wielu źródeł informacje o słabościach systemu informatycznego, błędach w konfiguracji i zagrożeniach, konsoliduje je na łatwym do ogarnięcia panelu kontrolnym, priorytetyzuje niezbędne działania oraz umożliwia automatyczne przekazywanie zleceń programom do instalowania łat i poprawek. Źródłem informacji dla SRM mogą być m.in. produkty Foundstone (będące własnością McAfee), nCircle, ISS, Qualys czy iDefense.

Automated Security Compliance Reporter umożliwia zdefiniowanie testów kontrolnych polityk bezpieczeństwa i porównywanie ich z wymaganiami przepisów prawnych takich, jak np. HIPAA, SOX, GLBA czy FFIEC. Dzięki temu ASCR umożliwia tworzenie wstępnych audytów bezpieczeństwa pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami.

Po zakończeniu przejęcia, produkty Preventsysa będą integrowane z systemem do zarządzania bezpieczeństwem firmy ePolicy Orchestrator oraz z produktami do wykrywania luk, Foundstone. Produkty te będą dostępne poprzez partnerów McAfee, którzy dostarczają produkty Foundstone.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.