reklama

Me on the Web - zarządzaj swoją tożsamością w Sieci

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google udostępnił Me on the Web - interesujące narzędzie do zarządzania tożsamością w Internecie. Usługa dostępna jest w ramach Google Dashboard i pozwala na skuteczne monitorowanie, kto i co publikuje na nasz temat w Sieci.

Usługa korzysta z mechanizmu Google Alerts do generowania powiadomień za każdym razem, gdy ktoś powoła się na nasze imię i nazwisko lub jeden z adresów mailowych. Użytkownik może sam zdecydować, według jakich kryteriów mają być generowane powiadomienia. Wśród dostępnych opcji można określić częstotliwość generowania alertów (natychmiast, raz dziennie, raz na tydzień) oraz zdecydować, na jaki adres będą wysyłane powiadomienia. Ponadto użytkownik może jednym kliknięciem sprawdzić, co do tej pory zostało opublikowane na jego temat w Sieci. Google wzbogacił usługę o garść praktycznych porad dla osób, które chcą skutecznie kontrolować informacje, jakie na ich temat publikują internauci.

Nowe narzędzie Google powinno ułatwić życie zarówno osobom kreującym swój wizerunek w Sieci jak i internautom szczególnie strzegącym własnej prywatności. Usługa Me on the Web jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta Google.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało